Apple a jeho nové aplikácie na Microsoft Store

Známy portál 9to5mac získal exkluzívnu informáciu, v ktorej tvrdí, že Apple chystá nové aplikácie Hudba a Podcasty pre internetový obchod Microsoft Store. Mali to priblížiť nemenované zdroje z technologického priemyslu.

Už dnes prebieha rozsiahle testovanie a skúšky, aby boli samotné apky na 100% funkčné a aby s nimi nemali používatelia problémy. Ako iste viete, iTunes na Windowse nebol veľmi populárny a ak to bolo možné, ľudia sa mu radšej vyhýbali. Toto sa nemôže opakovať.

V súčasnosti nie je celkom jasné, či sa Apple chystá priniesť avizované aplikácie aj na herné konzoly Xbox, alebo budú určené len pre počítače.

Na druhej strane, ako sledujeme rozširovanie služieb, predpokladáme, že kompetentní sa chcú dostať všade tam, kde je to len možné. Našim odhadom sú teda obe platformy súčasne, aj keď možno s časovým odstupom.

Príchod týchto apiek súvisí aj s odstránením iTunes z počítačov Mac. Na tomto operačnom systéme ho nahradila Hudba, Podcasty, Apple TV a Finder. Podobné riešenie musí Apple nájsť aj na konkurenčnom OS.

Samotný iTunes je na Windowse stále dostupný, no pomerne dlho nedostal žiadnu softvérovú aktualizáciu. Aj to je náznak príchodu náhradného riešenia.

Napíšte nám do komentára, či používate Windows a zároveň zariadenia od Apple a či túto novinku privítate, alebo vám na aplikáciách ako Hudba či Podcasty nezáleží. Budeme radi za všetky vaše reakcie a názory.

Prečítajte si tiež  Na internet možno unikla reklama na iPhone 6S!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.