Microsoft vydal Edge s podporou pre Macy s čipom M1

Microsoft ide s dobou a svoju aplikáciu Edge prispôsobuje novému čipu M1, ktorý beží na platforme ARM. Pokiaľ potrebujete s akéhokoľvek dôvodu používať tento prehliadač na vašom Macu, jeho výkon bol optimalizovaný. Aktualizáciu oznámili vývojári prostredníctvom tweetu.

Hoci znejú tieto informácie veľmi príjemne, Microsoft už nekonkretizoval, čo všetko a do akej miery bolo vylepšené. Vôbec teda netušíme, o koľko je prehliadač Edge rýchlejší na platforme ARM, v porovnaní s verziou x86, ktorú spúšťal emulátor Rosetta 2. Konkurencia (Chrome, Firefox) sa týmto dátami pochválila.

Spoločnosť Apple ešte na začiatku týždňa vydala zoznam odporúčaných a populárnych apiek, ktoré sú optimalizované pre počítače s čipom ARM a nájdete ich v obchode Mac App Store.

Súčasťou zoznamu je Pixelmator Pro, Adobe Lightroom, Affinity Designer, Darkroom, Fantastical, OmniFocus, BBEdit, Instapaper a Twitter

Technologický gigant z Cupertina tvrdí, že softvér upravený pre čip M1 poskytuje oveľa vyšší výkon a rýchlosť načítania. Sami v redakcii takéto zariadenie používame (MacBook Pro 13″) a musíme povedať, že optimalizované apky fungujú lepšie. Na druhej strane, emulátor Rosetta 2 odvádza fantastickú robotu a veľakrát o tom ani netušíme. Spoznáte to len pri zriedkavo dlhšom načítaní programov.

Pokiaľ máte vlastné skúsenosti, napíšte nám do komentára. Tak isto vyjadrite svoj názor na nové počítače s procesorom M1, Apple Sillicon. Budeme vďační za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Apple zavádza nový druh predaja. Pripomína banku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.