Microsoft vydal Edge s podporou pre Macy s čipom M1

Microsoft ide s dobou a svoju aplikáciu Edge prispôsobuje novému čipu M1, ktorý beží na platforme ARM. Pokiaľ potrebujete s akéhokoľvek dôvodu používať tento prehliadač na vašom Macu, jeho výkon bol optimalizovaný. Aktualizáciu oznámili vývojári prostredníctvom tweetu.

Hoci znejú tieto informácie veľmi príjemne, Microsoft už nekonkretizoval, čo všetko a do akej miery bolo vylepšené. Vôbec teda netušíme, o koľko je prehliadač Edge rýchlejší na platforme ARM, v porovnaní s verziou x86, ktorú spúšťal emulátor Rosetta 2. Konkurencia (Chrome, Firefox) sa týmto dátami pochválila.

Spoločnosť Apple ešte na začiatku týždňa vydala zoznam odporúčaných a populárnych apiek, ktoré sú optimalizované pre počítače s čipom ARM a nájdete ich v obchode Mac App Store.

Súčasťou zoznamu je Pixelmator Pro, Adobe Lightroom, Affinity Designer, Darkroom, Fantastical, OmniFocus, BBEdit, Instapaper a Twitter

Technologický gigant z Cupertina tvrdí, že softvér upravený pre čip M1 poskytuje oveľa vyšší výkon a rýchlosť načítania. Sami v redakcii takéto zariadenie používame (MacBook Pro 13″) a musíme povedať, že optimalizované apky fungujú lepšie. Na druhej strane, emulátor Rosetta 2 odvádza fantastickú robotu a veľakrát o tom ani netušíme. Spoznáte to len pri zriedkavo dlhšom načítaní programov.

Pokiaľ máte vlastné skúsenosti, napíšte nám do komentára. Tak isto vyjadrite svoj názor na nové počítače s procesorom M1, Apple Sillicon. Budeme vďační za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo iOS 16.1 pre všetkých používateľov. Zhrnuli sme každú novinku, ktorú systém prináša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.