Pokiaľ sú dnešné informácie pravdivé, tak sa technologický gigant chystá vstúpiť na trh, kde existuje silná konkurencia. Ako uvádza leaker FrontTron na kórejskom internetovom fóre, herná konzola s nahryznutým jablkom v logu má pripomínať Nintendo Switch.

Zariadenie bude obsahovať úplne nový čip, navrhnutý priamo inžiniermi v Cupertine. Zatiaľ sa žiaľ nevie, či sa bude nachádzať v rade A (iPhone) alebo M (iPad, Mac). Apple si dá tú námahu, aby bol procesor pripravený podávať tie najlepšie výkony počas hrania hier. Okrem CPU tak poskytne aj špičkové GPU.

- Reklama -

Firma už oslovila tvorcov

Kompetentní už v týchto chvíľach údajne jednajú s viacerými známymi hernými štúdiami, vrátane Ubisoftu, ktorí by pre túto hernú konzolu mohli pripraviť svoje vlastné tituly, prípadne prispôsobiť hry, ktoré už poznáme z iných platforiem.

Na tajomné zariadenie by sa tak mohli dostať legendárne tituly ako „Assassin’s Creed“, „Far Cry“ alebo „Watch Dogs“ a mnoho ďalších. Všetko budú obmedzovať iba možnosti ovládania a samozrejme grafického a výpočtového výkonu.

Leaker žiaľ nezdieľal ďalšie podrobnosti, takže na viac informácií si musíme ešte počkať. Ako sme však naznačili vyššie, produkt má pripomínať štýl dizajnu Nintendo Switch, ktoré by sme mohli označiť za „kompaktnú hernú konzolu“.

Inými slovami nebude určená na priame použitie v obývačke a podobne, no pravdepodobne sa bude dať prepojiť napríklad s Apple TV 4K. Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.