Apple Car už v roku 2021

To, čo sa mnohým zdá ako bájne sci-fi môže byť už o niekoľko mesiacov realitou. Magazín Economic Daily News zverejnil informácie, pochádzajúce z tchajwanských dodávateľských reťazcov. Podľa vedúcich pracovníkov spoločností chystá Apple predstavenie vlastného vozidla. Termín je stanovený na tretí štvrťrok 2021.

Prípravy na výrobu komponentov bežia v plnom prúde a to isté platí aj o testovaní prototypov. V tomto bode spomenieme, že prvé skúšobné vozidlá začalo Apple prevádzkovať ešte v roku 2017. Dialo sa tak na území USA a v uliciach sa pohyboval poväčšine biely Lexus RX s technológiou LiDAR. Tá zabezpečovala autonómnu jazdu.

Viacero analytikov a médií, vrátane Ming-Chi Kua (presnosť 78,2%), odhaduje, že skutočné Apple Car uvidíme až medzi rokmi 2023 a 2025. Aj to je jeden z dôvodov, prečo nás dnešná správa od Economic Daily News prekvapila.

Apple sa tejto oblasti nepochybne venuje. Otázne ale zostáva, v akom štádiu vývoja sa nachádza. Navrhnúť a vyrobiť auto je predsa len iné, ako navrhnúť a vyrobiť počítač či telefón.

Bude Apple Car naozaj auto?

V priebehu rokov sa objavili informácie, že v Cupertine pracujú na vozidle s autonómnym riadením, ktoré bude využívať rozsiahle poznatky z oblasti AI. Podľa Marka Gurmana (presnosť 89,1%) sa vedenia projektu ujal John Giannandrea, šéf umelej inteligencie v spoločnosti Apple.

Nakoľko je zvykom, že automobilky ohlasujú nové modely aj niekoľko rokov pred spustením predaja, je celkom možné, že to takto urobí aj Apple. V roku 2021 odprezentuje dizajn, funkcie, technológie či funkčný prototyp a v roku 2023-2025 finálnu verziu. Takto by nám to dávalo zmysel.

Tak isto je tu aj možnosť, že Apple Car nebude vozidlo ale iba autonómnym systémom pre vozidlá, ktorý môže Apple ponúkať iným automobilkám. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, čo si o tejto téme myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Únik sklíčiek odhaľuje, ako bude vyzerať výrez na iPhone 14 a iPhone 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.