Po rokoch sme sa konečne dočkali. V Cupertine po boku nových beta verzii operačných systémov iOS 13.4, macOS Catalina 10.15.4 a ďalších predstavili možnosť univerzálnych nákupov. Všetko umožňuje aktualizácia Xcode 11.4, ktorá sa objavila po boku týchto noviniek. Čo to znamená? V iOS, macOS a tvOS budeme nakupovať aplikácie za jednotnú cenu

Apple pridalo do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4 univerzálne nákupy.

Apple neustále pracuje na svojich službách a platformách. Nie vždy to ale celé funguje dokonalo a chýbajú tu možnosti, čo ľuďom komplikuje život. Po novom to ale bude minulosť. Napríklad také univerzálne nákupy, vrámci viacerých platforiem budú po prvý krát za 12 rokov existencie App Store umožnené s príchodom iOS 13.4 atď…

V praxi to teda znamená, že jablková spoločnosť umožní všetkým vývojárom, ktorý pracujú na aplikáciach pre iOS, macOS a tvOS, aby predávali svoj softvér pre všetky platformy v jednom balíčku. O pár mesiacov teda nebudete musieť jednu appku kupovať dva alebo tri razy, ak ju používate na inej platforme. Na jednej strane z toho profitujú práve vývojári avšak na strane druhej je to málinko nefér voči používateľovi (aj keď to je veľmi diskutabilné).

iOS 13.4
Apple pridalo do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4 univerzálne nákupy.

Apple k tejto novinke oznámilo, že nová možnosť bude výhodná pre zákazníkov ale aj pre samotných vývojárov. Uvidíme teda, ako sa po čase uplatní. Koniec koncov, kým sa k nej dostaneme, ešte si chvíľu počkáme. Apple bude musieť najprv vydať iOS 13.4 a macOS 10.15.4. Keďže si ale vývojári budú načas, náš odhad je, že „ostrá verzia“ pre všetkých príde na trh až koncom marca 2020.

Samotná možnosť univerzálnych nákupov bude možná len pre aplikácie, ktoré boli vytvorené pomocou nástroja Xcode 11.4 a to môže byť druhý problém. Hoci už budeme mať dostupné operačné systémy, nemusíme mať dostupné práve prerobené aplikácie v spomínanom Xcode. Ťažko teda teraz odhadnúť, koľko to celé bude asi trvať. Dúfame ale, že čo najkratšie… Je to super novinka, ktorá nás potešila. Len či potešila aj vývojárov.

Xcode - svetapple.sk
Apple pridalo do iOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4 univerzálne nákupy.
Prečítajte si tiež  Spotify okopíroval Instagram, Facebook a Snapchat. Ponúka príbehy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -