V Cupertine evidentne neleňošia. Už teraz vieme, že čoskoro príde operačný systém iOS vo verzií 13.4. Firma ho totiž sprístupnila pre vývojárov po celom svete. Okrem neho sa dočkali aj systému iPadOS 13.4, watchOS 6.2, tvOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4.

Apple vydalo iOS 13.4 a ostatné systémy v prvej beta verzii pre vývojárov!

Súčasná verzia operačného systému iOS 13 je na trhu sotva niekoľko dní. Apple v nej opravilo niektoré chyby a snažilo sa zdokonaliť rýchlosť, stabilitu a výdrž batérie. To či sa to firme podarilo už musíte usúdiť sami. Na webe sa dokonca objavili informácie o tom, že 13.3.1 zhoršuje výdrž batérie. Možno aj preto vývojári usilovne pracujú na veľkom nástupcovi. Nebavíme sa ale o malom update s číslom iOS 13.3.2 ale rovno o iOS 13.4.

Samozrejme momentálne nevieme, či Apple malú aktualizáciu (iOS 13.3.2) preskočí alebo príde do zariadení práve popri vývoji novšej verzie (iOS 13.4). Každopádne ale vieme, že súčasťou iOS 13.4 môžu byť aj väčšie zmeny ako tie, na ktoré sme zvyknutí pri „mini-updatoch“.

Bavíme sa tu i úplne nových funkciách, miernych zmenách dizajnu atď… Samozrejme všetko s mierou, nakoľko sa tento rok pomaly ale isto blíži WWDC 2020 a na tej Apple predstaví úplného nástupcu iOS 13 s potupným označením IOS 14. Nemôže si teda vo veľkých aktualizáciách vybiť všetky svoje nápady. Ak niečo očakávate, nesmiete mať veľké oči, lebo budete sklamaní. Všetky hlavné vylepšenia iOS 13 už poznáme a máme ich v našich zariadeniach.

Navyše veľké aktualizácie s číslom 4 (X.4.X) bývajú zvyčajne posledné. Je teda možné, že ak má ešte niečo iOS 13 ponúknuť navyše, prinesie to práve vo vyššie menovanej verzii určenej pre vývojárov.

Novinky budeme samozrejme podrobne sledovať a naďalej vás o nich informovať. Vo všetkých prípadoch prichádza aj niečo nové avšak informácia je momentálne taká čerstvá, že o operačných systémoch veľa nevieme. Sledujte nás teda naďalej a ostaňte naladení.

Apple vydalo iOS 13.4 a ostatné systémy v prvej beta verzii pre vývojárov!
Apple vydalo iOS 13.4 a ostatné systémy v prvej beta verzii pre vývojárov!
Prečítajte si tiež  Apple postupne opúšťa Čínu. iPhone 14 sa vyrába v novej krajine
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.