Ako píše zahraničný portál Naver, Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics začala s vývojom vlastného inteligentného prsteňa. Ide o príslušenstvo, ktoré sa bude logicky nosiť na prste a po celý čas bude schopné sledovať náš zdravotný stav (v reálnom čase).

Samsung mal začať pracovať na zariadení ešte v októbri minulého roka, kedy požiadal americký úrad pre patenty a ochranné známky o patent na inteligentný prsteň. Hoci v súčasnosti nie je jasné, čo všetko tento výrobok ponúkne, hovorí sa o podobných funkciách sledovania zdravia, ako má dnes k dispozícii Oura Ring (Gen 3).

- Reklama -

Zariadenie by malo napríklad obsahovať optický snímač na meranie prietoku krvi, ako aj elektrokardiogram na meranie srdcovej frekvencie či krvného tlaku.

Patent spoločnosti Samsung na elektronicky prsteň
Zdroj: Naver

Ďalším obrovským benefitom tejto technológie je, že by s ňou malo byť možné ovládať aj iné zariadenia, ako sú notebooky, smartfóny a televízory.

Do hry logicky vstupuje aj rozšírená realita, v ktorej by mohol prsteň sledovať polohu a gestá ruky používateľa. Zážitok z AR okuliarov by tak nabral úplne inú úroveň.

Zaujímavá alternatíva pre inteligentné hodinky 

Inteligentný prsteň spoločnosti Oura
Zdroj: Oura

Ak sa teraz pýtate, pre koho sú inteligentné prstene určené. Odpoveď je pomerne jednoduchá. Samozrejme, že ide o ľudí, ktorí chcú sledovať svoje zdravotné metriky.

Vďaka svojmu dizajnu majú prstene výhodu v tom, že spotrebujú menej elektrickej energie, takže vydržia dlhšie na jedno nabitie – v porovnaní s inteligentnými hodinkami.

Zároveň sú inteligentné prstene v užšom kontakte s telom, vďaka čomu dokážu za pomoci kvalitných senzorov zabezpečiť presnejšie údaje, než akékoľvek iné nositeľné zariadenia.

Aj Apple skúma túto technológiu 

Apple Smart Ring
Zdroj: Yankoo Design

Zaujímavé je, že podobnú technológiu v súčasnosti skúma aj spoločnosť Apple. Rovnako ako Samsung, aj technologického giganta z Cupertina prezradila séria patentových prihlášok. Momentálne sa však spoločnosť Apple zameriava predovšetkým na inteligentné hodinky či AR / VR Headset.

Aj z toho môžeme usúdiť, že príchod smart prsteňa je v súčasnosti skôr hudbou ďalekej budúcnosti. Jeden, ale nikdy nevie. Možno nás Apple predsa len prekvapí. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.