Ako píše zahraničný portál Naver, Juhokórejská spoločnosť Samsung Electronics začala s vývojom vlastného inteligentného prsteňa. Ide o príslušenstvo, ktoré sa bude logicky nosiť na prste a po celý čas bude schopné sledovať náš zdravotný stav (v reálnom čase).

Samsung mal začať pracovať na zariadení ešte v októbri minulého roka, kedy požiadal americký úrad pre patenty a ochranné známky o patent na inteligentný prsteň. Hoci v súčasnosti nie je jasné, čo všetko tento výrobok ponúkne, hovorí sa o podobných funkciách sledovania zdravia, ako má dnes k dispozícii Oura Ring (Gen 3).

Zariadenie by malo napríklad obsahovať optický snímač na meranie prietoku krvi, ako aj elektrokardiogram na meranie srdcovej frekvencie či krvného tlaku.

Patent spoločnosti Samsung na elektronicky prsteň
Zdroj: Naver

Ďalším obrovským benefitom tejto technológie je, že by s ňou malo byť možné ovládať aj iné zariadenia, ako sú notebooky, smartfóny a televízory.

Do hry logicky vstupuje aj rozšírená realita, v ktorej by mohol prsteň sledovať polohu a gestá ruky používateľa. Zážitok z AR okuliarov by tak nabral úplne inú úroveň.

Zaujímavá alternatíva pre inteligentné hodinky 

Inteligentný prsteň spoločnosti Oura
Zdroj: Oura

Ak sa teraz pýtate, pre koho sú inteligentné prstene určené. Odpoveď je pomerne jednoduchá. Samozrejme, že ide o ľudí, ktorí chcú sledovať svoje zdravotné metriky.

Vďaka svojmu dizajnu majú prstene výhodu v tom, že spotrebujú menej elektrickej energie, takže vydržia dlhšie na jedno nabitie – v porovnaní s inteligentnými hodinkami.

Zároveň sú inteligentné prstene v užšom kontakte s telom, vďaka čomu dokážu za pomoci kvalitných senzorov zabezpečiť presnejšie údaje, než akékoľvek iné nositeľné zariadenia.

Aj Apple skúma túto technológiu 

Apple Smart Ring
Zdroj: Yankoo Design

Zaujímavé je, že podobnú technológiu v súčasnosti skúma aj spoločnosť Apple. Rovnako ako Samsung, aj technologického giganta z Cupertina prezradila séria patentových prihlášok. Momentálne sa však spoločnosť Apple zameriava predovšetkým na inteligentné hodinky či AR / VR Headset.

Aj z toho môžeme usúdiť, že príchod smart prsteňa je v súčasnosti skôr hudbou ďalekej budúcnosti. Jeden, ale nikdy nevie. Možno nás Apple predsa len prekvapí. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple možno predstaví AirPods za 400$ a ďalšie produkty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here