Technologický gigant z Cupertina oznámil krok, ktorý snáď nikoho neprekvapil. Pokiaľ vlastníte Apple TV 3. generácie a náhodou sa pokazí, v blízkej budúcnosti sa už nedočkáte servisu, pretože ju Apple pridalo na zoznam zastaralých produktov. Platiť to bude od 31. októbra 2021.

Samotné zariadenie je dnes už tak trochu archaickým produktom. Hoci má podobný zovňajšok ako aktuálna generácia, jej hardvér a softvér už nie sú kompatibilné s mnohými súčasnými aplikáciami. Vo veľa prípadoch je teda Apple TV 3. generácie nepoužiteľná.

- Reklama -

Firma ju predstavila ešte v roku 2012 a zároveň išlo o poslednú generáciu Apple TV, ktorá ešte nepodporovala tvOS. S tým prišila až štvrtá generácia (dnes označovaná ako model „HD“), ktorá sa do predaja dostala v roku 2015.

Apple predávalo aj špeciálnu nabíjačku AA batérií 

No a čo sa týka nabíjačky AA batérií, o ktorej ste možno nikdy nepočuli, tú Apple vydalo ešte v roku 2010 a zákazník našiel v balení 6 batérií pre opätovné použitie. Dôvodom bola bezdrôtová klávesnica Magic Keyborad ale aj myš Magic Mouse či Magic TrackPad s podporou AA akumulátorov.

Prečítajte si tiež  Apple vyplo Online Store. Dôvodom sú Apple Watch Series 7

V súčasnosti však už táto nabíjačka nedáva veľký význam, pretože všetky vymenované produkty nabíjame pomocou Lightning kábla a vstavaného akumulátora. Ak sa vám teda pokazí a vy vlastníte staršie produkty od Apple, musíte si nájsť alternatívu od iného výrobcu.

Napíšte nám do komentára, ktoré z týchto produktov ste používali.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -