Tim Cook o napätej situácii v USA

Vedenie spoločnosti Apple sa snaží pôsobiť apoliticky, avšak v niektorých situáciách sa objaví komentár podobný tomu, ktorý teraz zverejnil CEO Applu, Tim Cook, na sociálnej sieti Twitter. Aby sme vás uviedli do obrazu, dav agresívnych prívržencov dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa, včera vznikol do budovy kongresu, aby zabránil formálnemu potvrdeniu víťaza volieb, Joea Bidena.

Cook sa stal jedným z prvých technologických manažérov, ktorý nedokáže akceptovať udalosti vo Washingtone DC. CEO Apple napísal, že „plnú zodpovednosť nesú tí, ktorí majú na svedomí toto povstanie„. Podľa jeho slov sa jedná o „smutnú a hanebnú kapitolu„, ktorá sa navždy zapíše do histórie Spojených štátov amerických.

Nie je žiadnym tajomstvom, že vzťahy Tima Cooka a bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa boli viackrát napäté. Aj to je jeden z dôvodov, prečo víta CEO Apple jeho nástupcu, Joea Bidena, so slovami „musíme dokončiť prechod“.

Celé znenie príspevku Tima Cooka:

“Today marks a sad and shameful chapter in our nation’s history. Those responsible for this insurrection should be held to account, and we must complete the transition to President-elect Biden’s administration. It’s especially when they are challenged that our ideals matter most.”

Na udalosti z Washingtonu DC reagovala aj sociálna sieť Twitter, ktorá zablokovala účet Donalda Trumpa na 12 hodín. Spoločnosť zároveň uviedla, že Trump musí odstrániť tri tweety, ktoré obsahovali „opakované a závažné porušenia pravidiel“ jej politiky občianskej integrity. Účet zostane zamknutý až do chvíle, kým tieto príspevky nezmiznú.

Čo si myslíte o celej tejto situácii vy a ako sa pozeráte na komentár Tima Cooka? Súhlasíte s generálnym riaditeľom najhodnejšej technologickej spoločnosti na svete, alebo ste na druhej strane?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.