Spoločnosť Apple sa mimosúdne dohodla s mužom, ktorý tvrdí, že ho ako prvého napadli bezdrôtové slúchadlá AirPods ešte pred ich oficiálnym vydaním. Vyhlásenie bolo urobené v čase, keď sa mal začať výber poroty pre súdne konanie.

Istý Seung Jin Kim a spoločnosť Pinn Inc. zažalovali Apple za porušenie patentov, ku ktorému podľa nich došlo pri vydaní pôvodných slúchadiel AirPods v roku 2016.

9to5mac (prostredníctvom Law360) píše, že žalobca sa súdil o patenty týkajúce sa jeho vlastného nápadu na technológiu bezdrôtových slúchadiel.

Reklama

Okrem toho Kim požadoval 60 centov na licenčných poplatkoch za každú sadu AirPods, ktorá bola predaná spoločnosťou Apple. V tom čase to predstavovalo náhradu škody na úrovni 42 miliónov EUR.

Apple vraj pracovalo na slúchadlách desať rokov 

AirPods 2 / 3
Zdroj: Unsplash / Khoa Nguye / Alireza Khoddam (úprava redakcie)

Aj keď Kim skutočne vlastnil dva patenty na technológiu bezdrôtových slúchadiel do uší, spoločnosť Apple sa bránila s tým, že jej práca na slúchadlách započala približne desať rokov pred uvedením výrobku na trh.

Proces výberu porotcov na súdne konanie sa začal až dnes, keď bol súd informovaný, že Apple a Kim sa napokon dohodli. Medzi riadkami sa to dá čítať aj tak, že Apple mu zaplatilo dosť peňazí na to, aby od prípadu odstúpil.

Spoločnosť Apple už predtým čelila právnym problémom v súvislosti so slúchadlami AirPods od spoločností Jawbone a Koss, pričom tento súdny proces bol tiež urovnaný mimosúdne.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple vydáva novú verejnú beta verziu pre macOS 12 Monterey
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.