Aj keď je Apple technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá predovšetkým službami a spotrebnou elektronikou, ľahostajní jej nie sú ani ľudia, ktorí majú problémy so strechou nad hlavou. Ako píše PhoneArena, Apple venuje až 1,3 miliardy dolárov na riešenie krízy s dostupným bývaním, ktorá sa už dlhšiu dobu objavuje v americkej Kalifornii.

Technologický gigant z Cupertina sa opäť hrá na dobrého samaritána v časoch, kedy problémy s bezdomovectvom a dostupným bývaním dosahujú krízové rozmery. Na uliciach viacerých kalifornských miest sú rozostavané stany, v ktorých žijú tisíce bezdomovcov. No a toto treba podľa spoločnosti Apple rýchlo zmeniť.

Apple rieši problém už od roku 2019 

Tim Cook a spoločnosť Apple
Zdroj: Apple

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook sa pri tom stretol s guvernérom Kalifornie Gavinom Newsomom už v roku 2019, kedy mu prisľúbil pomoc v hodnote 2,5 miliardy dolárov na výstavbu cenovo dostupných bytov. Z uvedenej čiastky spoločnosť Apple teraz vyčlenila 1,3 miliardy dolárov a zvyšok poskytne štátu neskôr.

Samotné práce na dostupnom bývaní už prinášajú prvé ovocie, napríklad v podobe bytového komplexu Veterans Square v kalifornskom Pittsburgu. Ten bol otvorený na jar tohto roka v spolupráci s Kalifornským úradom pre financovanie bývania (CalHFA).

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

V samotnom projekte sa v súčasnosti nachádza 30 bytov, ktoré obývajú osoby v núdzi. Toto zistenie veľmi potešilo viceprezidentku spoločnosti Apple pre globálne nehnuteľnosti a zariadenia Kristinu Raspeovú, ktorá uviedla nasledovné:

„Okrem priamych investícií do výstavby cenovo dostupného bývania v spolupráci s CalHFA Apple spolupracuje na pomoci pri hypotekárnych úveroch a zálohových platbách pre tisíce záujemcov o prvé bývanie s nízkymi a strednými príjmami a spustila program investícií do cenovo dostupného bývania, ktorý uvoľnil finančné prostriedky na podporu takmer 2 000 nových bytov v celom štáte“.

Dokopy ide už o 315 bytových jednotiek na Avenue 34 v Los Angeles, 340 bytových jednotiek v Redwood Gardens v Berkeley a takisto viac ako 230 cenovo dostupných bytových jednotiek pre rodiny v Cedar Village v Chico.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -