Jedna z najväčších technologických spoločnosti to v súčasnej situácii nemá ľahké. Niekoľko produktov sa už dlhodobo nedá objednať, na čo dnes reagoval aj generálny riaditeľ Tim Cook. Podľa jeho slov sa dodávky Macov, iPadov a Apple Watch v skorej budúcnosti zlepšia.

Apple a jeho nedostupné produkty

O samotnom probléme sme informovali ešte začiatkom októbra, keď sa nám nepodarilo zakúpiť nový MacBook Pro 13″ 2020. Tim Cook sa dnes pred investormi vyjadril, že Apple hľadá spôsoby na riešenie tohto problému. Spoločnosť trpí nízkymi dodávkami zariadení zo strany výrobcov a vysokým záujmom zo strany zákazníkov.

Najväčší výpadok pociťujú počítače Mac. Vybrané modely sa posledné 2 mesiace dajú zakúpiť len na objednávku. S nedostupnosťou majú ale problémy aj iPady a Apple Watch. Samozrejme, týka sa to iba vybraných krajín a oblastí.

Nemusíme byť analytikmi, aby sme za vinníka označili pandémiu COVID-19, ktorá v určitom čase ochromila výrobu na 4-6 týždňov. Apple to na začiatku nepociťovalo, no problémy sa postupne násobili až sa odzrkadlili na konci roka. V tomto čase je o ne najväčší záujem.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo na Slovensku čakáme na predaj iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro o tri týždne dlhšie, v porovnaní s inými krajinami, kde má Apple svoje pobočky a oficiálne zastúpenie.

Tak isto meškanie menšieho a väčšieho modelu (12 mini/12 Pro Max) bolo spôsobené spomalenou produkciou. Tieto smartfóny stoja na úplne inej platforme v porovnaní so 6,1″ verziami. Výroba sa musela diverzifikovať.

Držíme palce, aby sa všetko dostalo do normálu. Do decembra sa snáď každý dočká svojho vytúženého produktu. V Cupertine pre to robia absolútne maximum. Je nejaké zariadenie, na ktoré už dlhšie čakáte? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Konečne! macOS 12 Monterey umožňuje vymazať Mac bez nutnosti preinštalovania systému
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.