WhatsApp sa už čoskoro vytasí s ďalšou novinkou, ktorá zjednoduší používanie aplikácie na jablkových počítačoch. Spoločnosť Meta momentálne vyvíja aktualizovanú aplikáciu pre počítače Mac, ktorá obsahuje natívnu podporu pre čip Apple Silicon. Nová verzia apky je súčasne dostupná vo forme Testflight beta verzie.

Prečítajte si tiež  WhatsApp pre iOS už čoskoro dostane funkciu, ktorú používatelia žiadajú už roky

Počítače Mac s čipom Apple Silicon síce môžu od roku 2020 vďaka aplikácii Rosetta 2 používať verziu aplikácie WhatsApp pre počítače Mac založenú na procesore Intel Electron, no natívna verzia nie je stále k dispozícii. To by sa malo už počas najbližších dní zmeniť. Nová univerzálna verzia bude optimalizovaná pre všetky počítače s čipom M1, M1 Pro, M1 Max, M1 Ultra a M2. Apka naviac poskytne rýchlejšiu odozvu a bude využívať menej zdrojov.

Správy o novej beta verzii aplikácie WhatsApp pre Mac zdieľal portál WABetaInfo, pričom stránka upozorňuje, že sa nejedná o oficiálnu release verziu apky. Niektoré funkcie tak nemusia fungovať na 100% a používatelia sa môžu stretnúť s určitými chybami a bugmi.  Univerzálna verzia aplikácie WhatsApp má naviac aktualizovaný dizajn, ktorý sa viac podobá rozhraniu Mac. Nájdeme v nej vyhradený bočný panel s navigáciou a personalizované okno s chatmi a hovormi.

Nová macOS aplikácia WhatsApp pre MacBooky s čipom Apple Silicon

Zdroj: WabetainfoBočný panel obsahuje jednoduchý prístup k chatom, hovorom, archívu, obľúbeným kontaktom a nastaveniam. Zatiaľ nie je známe, kedy bude aktualizovaná aplikácia uvedená pre všetkých používateľov. Firma Meta ju interne testovala tri týždne pred poskytnutím beta verzie, takže jej vývoj stále pokračuje.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -