Apple sa chce dohodnúť, kvôli porušeniu patentu

Podľa najnovšej správy z redakcie magazínu MacRumors začali rokovania medzi Applom a Prepear. Obe strany chcú vyriešiť patentový problém mimosúdne, a aj keď Apple neustúpilo, v procese bolo podané prerušenie súdneho konania na 30 dní. Informácie uvádzajú, že oba subjekty sú aktívne a spoločne sa podieľajú na urovnaní sporu.

Pôvodne bola celá kauza medializovaná v auguste 2020. Technologický gigant postavil pred súd malú firmu Prepear, ktorá prevádzkuje aplikáciu v oblasti vytvárania receptov a plánovania jedál. V jej logu sa nachádza hruška, ktorá na prvý pohľad nevyzerá ako jablko od Apple. V Cupertine majú ale iný názor a sú presvedčení, že niektoré prvky ako list na pravej strane porušujú ich patentovú prihlášku.

V reakcii na túto kurióznu situáciu vytvorila spoločnosť Prepear petíciu na stránkach Change, kde sa jej podarilo získať do dnešných dní až 270 000 podpisov od ľudí, ktorí nesúhlasia s Applom.

Hoci dnes nie je jasné, čo obe strany viedlo k diskusii, zdá sa, že im zostáva presne 21 dní (lehota končí 23. januára 2021) na urovnanie sporu. Pokiaľ sa nepodarí dosiahnuť konsenzus, všetko sa môže predĺžiť až do decembra 2021. Celé pojednávanie začne v marci a jeho hlavná časť bude presunutá na október.

Vedenie spoločnosti Prepear uviedlo, že napriek sporu, ktorý ich stojí tisíce dolárov mesačne a museli prepustiť minimálne jedného zamestnanca, plánujú pokračovať v boji za ochranu malých podnikateľov.

Vo firme cítia morálnu povinnosť postaviť sa agresívnym krokom spoločnosti Apple, ktoré prídu aj bežnej verejnosti mimoriadne prehnané. Povedzme si na rovinu, že hruška a jablko nie je to isté ovocie a pokiaľ sa pozriete na obe logá, pravdepodobne medzi nimi nenájdete žiadnu priamu súvislosť. Napíšte nám do komentára, aký máte na celú situáciu názor vy, a na ktorej strane sporu stojíte?

Prečítajte si tiež  Nabíjačka Apple MagSafe dostáva aktualizáciu firmvéru. Takto si ju nainštalujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimore
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.