Hoci Apple len pred tromi mesiacmi predstavil svoju aktuálnu vlajkovú loď iPhone 15 / 15 Pro, všetkým je asi jasné, že pri nej firma neskončí. Technologický gigant z Cupertina totiž naďalej pracuje na vývoji a už teraz dokončuje svoj nadchádzajúci iPhone 16 / 16 Pro, ktorý by mal o pár mesiacov vstúpiť do skúšobnej výroby.

Tento model je z veľkej časti dokončený a už teraz vieme s vysokou pravdepodobnosťou určiť, čo zhruba prinesie. A málo toho nebude. Pravdepodobne ste už počuli, alebo čítali o tom, ako Apple pridá aj do menšieho iPhonu 16 Pro kvalitnejší teleobjektív s päťnásobným optickým priblížením, ktorý nahradí súčasný trojnásobný optický zoom. To stále platí.

Ako však teraz dodáva zahraničný portál Macrumors na základe tvrdení presného leakera Instant Digital, ktorý má veľmi dobré zdroje, zďaleka to nebude úplne všetko.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Podľa najnovších informácií by mal totiž Apple zapracovať aj na druhom, ultraširokouhlom objektíve, ktorý po prvýkrát nasadil v iPhone 11 ešte v roku 2019 a odvtedy je súčasťou každého nového modelu s výnimkou série „iPhone SE„.

Tento snímač, ktorý je vhodný najmä pre tvorbu na sociálnych sieťach ponúka už štyri roky „základné“ 12 Mpx rozlíšenie, no Apple to chce v nasledujúcom období zmeniť.

Ultraširokouhlý objektív so 48 Mpx rozlíšením 

iPhone 16
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Po novom má dostať ultraširokouhly fotoaparát až 48 Mpx rozlíšenie rovnako, ako to má hlavný snímač, vďaka čomu by naň malo byť možné zachytávať ešte väčšie detaily.

Aby toho nebolo málo, Apple aj v tomto prípade umožní svojim používateľom zachytávať zábery do formátu Apple ProRAW, vďaka čomu môžu byť následne jednoduchšie upravované. Ide teda o inováciu, ktorú ocenia najmä profesionálne zameraní používatelia.

Celé to dáva tak nejako zmysel, nakoľko už na internet unikli aj informácie, ktoré sa týkajú širšej budúcnosti iPhonov. Podľa nich má mať iPhone 17 Pro Max v roku 2025 aj teleobjektív s rozlíšením 48 Mpx, vďaka čomu bude mať toto rozlíšenie celý kamerový systém. Nechajme sa prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Nová beta OS X 10.10.3
Môže ťa zaujímať
- Reklama -