Vyskúšajte si vyhľadávanie AirTagov

To, že sledovacie prívesky klopú na dvere sa potvrdilo niekoľkokrát v priebehu posledných mesiacov. Ich predstavenie očakávame v prvej polovici 2021 a dizajn si môžete pozrieť na tejto uniknutej animácii. Dnes vám ukážeme niečo, čo by malo byť za normálnych okolností skryté pred zrakmi verejnosti.

Šikovný vývojár David Chu upozornil, že v iOS 14.3 a iPadOS 14.3 sa skrýva používateľke rozhranie, ktoré za normálnych okolností nemôžete vidieť. Nakoľko však Apple zaváhalo v zabezpečení, v skutočnosti je prístupné pre stovky miliónov ľudí, ktorí majú nainštalovanú poslednú verziu systému.

Ak sa k nemu chcete dostať, otvorte si Safari (nefunguje Chrome) a skopírujte túto adresu: findmy://items. Zobrazí sa okno, ktoré vás vyzýva, aby ste sa presunuli do aplikácie Nájsť. Kliknite na tlačidlo Otvoriť. Teraz počkajte niekoľko sekúnd, kým sa všetko načíta a pred vašimi očami sa ocitne menu „Predmety„. Pri bežnom používaní Nájsť sa nedá vidieť.

Spodnú lištu môžete vysunúť na celú obrazovku, vďaka čomu sa vám zobrazí viacero tlačidiel. Hneď pod textom „Dajte si pozor na veci, ktoré denne používate“ – „Tu sa zobrazí pridané príslušenstvo a ďalšie predmety kompatibilné so službou Nájsť.“ môžete kliknúť na tlačidlo Viac informácií… Po tomto vás telefón presmeruje na stránku, ktorá zatiaľ neexistuje.

Po stlačení tlačidla „Pridať predmet“ sa vysunie okno s animáciou lupy, ktorá sa snaží detegovať kompatibilné zariadenia. Žiaľ, v redakcii sme nemali prívesky Tile (a podobné), aby sme zistili, či to funguje aj v praxi. Pravdepodobne však nie.

Po výbere druhého tlačidla, „Identifikovať nájdený predmet„, sa objaví text „Hľadám predmety… – Ak chcete získať viac informácií o stratených predmetoch a zistiť, či ich vlastník nezanechal správu, pripojte sa k nim.“ To nám vlastne prezrádza, ako budú fungovať AirTags v praxi.

Na záver nám neostáva nič iné, než vám odporučiť, aby ste si to vyskúšali aj vy a do komentára nám napísali, či vám tento trik fungoval. Tešíte sa na AirTags?

Prečítajte si tiež  S iOS 17 už nikdy nestratíte ovládač od Apple TV
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.