Čakanie na AirTag

Prakticky najznámejší leaker súčasnosti, Jon Prosser (presnosť 79,2%), zverejnil čerstvé informácie, týkajúce sa spoločnosti Apple. Vo svojej YouTube show predviedol krátku 3D animáciu lokalizačného prívesku AirTag, ktorá údajne pochádza priamo z Cupertina.

Viacerí jeho kolegovia a tak isto analytici predpokladajú, že tento rok už konečne uvidíme dlho očakávané zariadenie. Vďaka kompaktnému dizajnu si ho budeme môcť odložiť napríklad do peňaženky, prípadne zavesiť na kľúče a cez aplikáciu „Nájsť“ v iPhone tieto predmety vždy ľahko vyhľadať. Pomôže aj U1 Wideband čip, prítomný v nových iPhonoch či Apple Watch Series 6.

Informácie o samotných AirTagoch sa začali objavovať už v roku 2019. Apple ich nestihlo predstaviť, a tak ich presunulo na rok 2020, kedy zas všetky plány narušila pandémia koronavírusu. Firma vyberala zariadenia podľa priorít a tak nezostávalo nič iné, než sledovacie prívesky opäť odložiť. Medzičasom svoje riešenie začal pripravovať už aj Samsung.

Je zaujímavé, že sa nejedná o jediný veľký únik, ktorý má na svedomí niekto z Apple. Ešte začiatkom roka 2020 sa objavila zmienka o zariadení s názvom „AirTag“ v jednom z videí na oficiálnom YouTube kanále technologického giganta. To len potvrdilo viaceré špekulácie.

Na záver už iba dodáme, že samotná animácia sa v podstate zhoduje s dizajnovými konceptmi, ktoré boli publikované ku koncu leta 2020. Do komentára nám napíšte, či sa už na AirTags tešíte a ak áno, prečo vám dáva takéto zariadenie v rámci každodenného použitia zmysel. Budeme radi za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Nepríjemné zistenie: AirTags majú na svedomí početné krádeže áut
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.