Dvojica technologických gigantov v podobe Apple a Google nedávno spojili sily na vytvorenie nového štandardu pre sledovacie zariadenia. Spoločnosti sa na tomto kroku dohodli z dôvodu obáv možného zneužívania lokátorov ako je napríklad Apple AirTag. Po roku vývoja sa zdá, že nový systém je pripravený na predstavenie verejnosti.

Spoločnosť Apple nedávno vydala prvú beta verziu systému iOS 17.5, ktorá obsahuje kód poukazujúci na opatrenia proti prenasledovaniu a nežiadanej lokalizácii. Tie budú aktívne po uvedení operačného systému na trh v nasledujúcich týždňoch.

Portál 9to5Google naviac odhalil, že spoločnosť Google by mohla svoju sieť Find My Device spustiť už 8. apríla ako odozvu na tento krok.

iPhone vás upozorní aj na lokátory s podporou systému Android

Sieť Find My Devices od Google by sa mala objaviť už v najbližších dňoch. To poukazuje na fakt, že Apple a Google sa zjavne pripravujú na širšie spustenie svojich služieb. Nová funkcia Find My Devices pre Android by mala umožniť používateľom Androidu sledovať svoje zariadenia podobne ako to umožňuje Apple s jeho funkciou Find My.

AirTag
Zdroj: Unsplash / Mark Chan

Dôležitým aspektom je, že Google odložil spustenie tejto funkcie až do doby, kým nebude pripravený štandard interoperability. Vďaka tejto vychytávke bude umožnené zariadeniam Apple detekovať sledovacie zariadenia Android a naopak.

Ak bude všetko fungovať podľa plánu, používatelia Androidu by mali byť upozornení, ak sa v ich blízkosti nachádza neznáme sledovacie zariadenie. Vďaka funkcie interoperability tak bude jedno, či ide o AirTag alebo iný lokátor s podporou pre Android.

Rovnaký princíp by mal platiť aj pre používateľov iPhonu, ktorí by mohli byť upozornení na prítomnosť zariadenia ako Tile alebo iného produktu, ktorý nie je spojený s ich zariadením.

Táto novinka by mala doraziť v nadchádzajúcom systéme iOS 17.5, ktorý sa momentálne nachádza v štádiu beta testovania. Ak vás zaujímajú ďalšie novinky, ktoré táto aktualizácia prinesie, určite si nenechajte ujsť náš článok, kde sme sa im podrobnejšie venovali.

Prečítajte si tiež  Zločinci zneužívajú AirTag na to, aby vám ukradli auto. Takto to robia

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -