Spoločnosť Apple je preslávená svojim proaktívnym prístupom ku zákazníkom. Ako však informuje portál Macrumors, čoskoro by sa to čiastočne mohlo zmeniť. Podľa viacerých zdrojov, ktoré sú oboznámené so situáciou, plánuje spoločnosť Apple do konca roka 2023 úplne zrušiť prítomnosť poradcov na sociálnych sieťach Twitter, YouTube a na stránke Apple Support Community. Akonáhle k tomu dôjde, Apple už nebude schopné odpovedať na otázky ľuďom priamo na týchto platformách.

Uniknuté informácie naznačujú, že už od 1. októbra účet @AppleSupport na Twitteri (X) nebude ponúkať žiadne „ľudské“ odpovede zákazníkom. Ak sa teda spoločnosti Apple niečo cez túto sociálnu sieť opýtate, dostanete automatickú odpoveď, v ktorej budú uvedené iné spôsoby, ako kontaktovať Apple a získať pomoc s vašim problémom.

Táto zmena sa navyše nedotkne len samotných zákazníkov, ale aj zamestnancov spoločnosti Apple. Tých sú stovky a niektorí z nich určite prídu o prácu. Apple im síce umožňuje prejsť na rolu telefonickej podpory, ale sú tu aj takí, ktorí to nemôžu, alebo jednoducho nechcú urobiť.

Najviac im totiž vyhovuje pozícia poradcu prostredníctvom klasického chatu. Navyše sú tu aj pracovníci, ktorým telefonická podpora nevyhovuje z rôznych zdravotných dôvodov. V tíme zameranom na sociálne média to podľa Macrumors malo vyvolať hnev a frustráciu.

Apple školí zamestnancov na nový spôsob podpory 

Spoločnosť Apple, ale na nič nečaká a už teraz školí svojich zamestnancov, ktorí sa rozhodli presedlať do odvetvia telefonickej podpory. Celkový prechod by mal byť u týchto ľudí dokončený najneskôr do novembra 2023.

Je zaujímavé, že Apple sa v tomto smere rozhodlo pre zmenu, nakoľko podpora na sociálnych sieťach a YouTube bola veľmi populárna. Technologický gigant s ňou začal ešte v roku 2016 a pravidelne ju využívali tisíce ľudí po celom svete.

Zatiaľ nie je známy presný dôvod, pre ktorý Apple túto zmenu pripravuje, no na stretnutí so zamestnancami, ktoré sa uskutočnilo tento týždeň, malo Apple uviesť, že má svoje plány a podľa firmy mnohí zákazníci uprednostňujú podporu prostredníctvom telefónu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Netflix pracuje na vlastnej hernej platforme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -