Apple odštartovalo predstavením a následným uvedením AirTags vlnu otázok, na čo všetko môže byť tracker užitočný. Fanúšikov tento fakt rozdelil na dva tábory, pričom jeden si sledovače pochvaľuje ako výborný doplnok a zariadenie, ktoré vám ponúka prehľad o polohe dôležitých vecí akými sú napríklad peňaženka či kľúče.

AirTag

Na opačnom brehu rieky však stojí komunita ľudí, ktorá považuje AirTag za „sledovacie zariadenie„, ktoré v nesprávnych rukách môže napáchať viac škody ako osohu. Apple sa už niekoľkokrát nechalo počuť vo svojej anti-stalkerskej iniciatíve, no určité medzery v pláne stále nájdeme. Podľa Apple je AirTag určený výhradne k trackovaniu vecí, nie osôb. Ako je to ale v prípade psov, mačiek a iných domácich miláčikov?

- Reklama -

AirTag ako obojok pre psa či mačku? Apple hovorí nie

Ak ste mali nápad vybaviť vášho štvornohého priateľa trackerom AirTag, nie ste jediný. Mnoho firiem, ktoré sa venujú príslušenstvu pre Apple zariadenia momentálne predáva rôzne obojky, popruhy alebo prívesky určené práve pre jablkový sledovač polohy. Apple však s týmto prístupom rázne nesúhlasí.

Podľa všetkého je to práve kvôli tomu, že Apple na seba nechce brať zodpovednosť za domáce zvieratá. Práve kvôli tomu firma niekoľkokrát spomenula, že AirTags nie je v žiadnom prípade určený pre zvieratá a už vôbec nie pre ľudí.

AirTag

Nám sa to samozrejme môže zdať trochu pritiahnuté za vlasy. Kto by už len v prípade neblahej udalosti hádzal vinu na malý biely prívesok? Ako ale viete, vo svete je možné všetko a preto sa Apple rozhodlo od tejto skutočnosti dištancovať.

Pre príklad možno uviesť, že by sa pes náhodou zatúlal a nešťastnou náhodou by sa mu niečo stalo. Vďaka zákonom schválnosti, by sa v rovnaký moment AirTag pokazil a majiteľ by tak nebol schopný psa v appke Find My nájsť. Práve takéto príbehy by mohli na amerických súdoch vystreliť proti gigantovi z Cupertina.

Čo z tejto skutočnosti vyplýva? Ak sa rozhodnete psíka alebo mačku sledovať prostredníctvom AirTagu, nikto vám v tom nezabráni. Apple však s takýmito prípadmi nechce mať nič spoločné, preto je zodpovednosť iba na vás.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJimore
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.