Spoločnosť Apple si patentovala novú technológiu, ktorá z Apple Pencil dokáže urobiť ultimátny nástroj pre grafikov. Budúca generácia jablkovej ceruzky by mohla dokázať vzorkovať farby z reálneho sveta a potom ich prevádzať do iPadu. Okrem farieb sa dajú kopírovať aj iné možnosti, vrátane textúry predmetov.

Prečítajte si tiež  Lacnejšia Apple Pencil pre iPhone? Apple malo aj takéto plány

Patent, o ktorom informoval portál Patently Apple, opisuje ceruzku Apple Pencil so snímačmi farieb zabudovanými do hrotu ceruzky. Tie dokážu dokážu vzorkovať povrch reálnych objektov a zisťovať ich farbu.

Obrázky v patente ukazujú, že ceruzka Apple Pencil môže byť vybavená zabudovaným senzorom svetla, svetelným žiaričom a detektorom, ktorý dokáže rozpoznať farbu a textúru povrchu.

Apple Pencil patent
Zdroj: Patently Apple

Ako pri všetkých patentoch, ani tu sa neuvádza, kedy sa takáto funkcia alebo produkt uvedie na trh. Je dokonca možné, že podobná technológia sa svetlu sveta vôbec neukáže. Spoločnosť Apple podala patent na podobnú funkciu už v júni 2020, no doteraz sa žiadna podobná aktualizácia ceruzky Apple Pencil neuskutočnila.

Druhá generácia Apple Pencil bola oznámená v roku 2018, pričom nie je jasné, kedy by mohol debutovať model tretej generácie. Podľa odhadov analytikov by to však mohlo byť už tento rok.

Apple pencil vzorkovanie farieb na iPade
Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -