Apple Pencil je šikovným doplnkom pre každého majiteľa iPadu. Nechýbalo málo a toto príslušenstvo by rozšírilo svoju podporu aj na jablkové telefóny. Spoločnosť Apple plánovala tento rok predstaviť novú Apple Pencil za 49 dolárov, ktorá by bola kompatibilná s iPhonmi.

Svoje rozhodnutie však na poslednú chvíľu zmenila a nového, cenovo dostupnejšieho stylusu sme sa nedočkali.

Prečítajte si tiež  Paradoxná situácia: Apple zastavilo predaj Apple Pencil 1. Dôvod vás pobaví

Podľa nedávnych zistení spoločnosť Apple zamýšľala uviesť novú Apple Pencil s kódovým označením „Marker“ na svojom evente v septembri 2022. Firma dokonca mala vyrobiť aj niekoľko miliónov kusov tohoto príslušenstva, no z bližšie nešpecifikovaných dôvodov sa uvedenie na trh nekonalo.

V záujme zníženia nákladov zariadenie údajne neobsahovalo technológiu snímania tlaku ani nabíjateľnú batériu a namiesto toho využívalo vstavaný čip na napájanie stylusu prostredníctvom obrazovky iPadu alebo iPhonu, podobne ako funguje stylus S-Pen od spoločnosti Samsung.

iPhone 12 mini MagSafe nabíjačka a pero Apple Pencil na stole
Zdroj: Unsplash / Lasse Jensen

Je veľmi nepravdepodobné, že tento produkt by bol podporovaný aj pre väčšie obrazovky iPadov a to z jednoduchého dôvodu. Lacnejšia alternatíva so širšou funkcionalitou a podporou viacerých zariadení by mala výrazný dopad na predaje Apple Pencil druhej generácie. Ako poznáme Apple, do ziskov si siahať na úkor iných alternatív určite nenechá.

V prípade tohoto zistenia sa však stále jedná iba o dohady, nakoľko gigant z Cupertina túto informáciu nepotvrdil a zrejme ani nikdy nepotvrdí. Je však možné, že Apple by niekedy v budúcnosti mohlo priniesť podobné riešenie. Uvítali by ste Apple pencil s podporou pre iPhone? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

A pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJWeibo
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.