Akosi sme si už zvykli na to, že príslušenstvo pre produkty od spoločnosti Apple nie je lacné. Spomeňme napríklad 4 kolieska ku Macu Pro za 849€ či Magic Keyboard pre iPad Pro 2020 za 399€. Teraz prichádza ďalší extrém. Cupertinský gigant začal predávať Thunderbolt 3 Pro kábel, ktorý má dĺžku 2 metre za cenu 149€!

Thunderbolt 3 Pro kábel za 149€

Inžinieri v jablkovej spoločnosti tvrdo pracujú na nových hardvérových produktoch. Ich snahu môžeme vidieť aj na príslušenstve, ktoré býva veľmi kvalitné a trvácne. O to viac to platí v prípade, pokiaľ sa bavíme o kábloch určených pre profesionálnych používateľov. Tým je skutočne jedno, koľko stoja, pokiaľ im spoľahlivo fungujú. Dnes sa do predaja dostal úplne nový Thunderbolt 3 Pro kábel, ktorý má dĺžku 2 metre.

Firma vďaka nemu konkuruje rôznym iným výrobcom, ktorý majú tento kábel v ponuke poväčšine len v polovičnej dĺžke. Zabudnúť však nemôžeme na to, že novinka z dielne cupertinského giganta má niekoľko jedinečných vlastností.

V prvom rade je to schopnosť, kedy sa nedokáže zamotať. Pomáha tomu špeciálna „pletená“ povrchová úprava. Kábel je dostupný v tmavo-sivej farbe. Aj keď sme zvyknutí skôr na biele príslušenstvo, v tomto prípade nám to nevadí, pretože vyzerá veľmi elegantne.

Z technických parametrov má nový Thunderbolt 3 Pro kábel prenosovú rýchlosť až 40 Gbps. Podporuje samozrejme aj štandard USB 3.1 druhej generácie s rýchlosťou 10 Gbps. Používateľ môže novinku využiť aj na prenos obrazu, pomocou DisplayPort (HBR3). Prenos energie je potom stavaný na 100W.

Napriek všetkým týmto pozitívnym vlastnostiam (a mnohým ďalším), je toto príslušenstvo neprimerane drahé. Káble sa kupujú v rade jednotkách či desiatkach eur. Zaplatiť za Thunderbolt 3 Pro skoro 150€ príde nejednému človeku ako šialené. Na druhej strane sa však nájdu klienti, ktorí túto možnosť využijú. Prečo im ju teda neponúknuť…

Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€!
Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€!

zdroj

Prečítajte si tiež  Koncept: Takto by to dopadlo, keby sa spojil MacBook a iPad v jeden produkt
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.