Pokiaľ už dlhšiu dobu sledujete spoločnosť Apple, určite vás neprekvapila cena, ktorú si pýta za svoju novú Magic Keyboard ku iPadu Pro. Ján Brezina sa rozhodol, že si ju zakúpi a po niekoľkých týždňoch prináša svoju recenziu. Oplatí sa alebo nie?

Aká je Magic Keyboard za 399€ po niekoľkých týždňoch?

Pokiaľ máte iPad a chcete si z neho urobiť tak trochu počítač, jedná sa o skvelé ale zároveň aj veľmi drahé riešenie. Magic Keyboard je určená primárne pre tých, ktorí majú radi spoločnosť Apple a sú ochotní zaplatiť skoro 400€. Prináša obrovské množstvo úžitku a používateľského komfortu. Ako jedna z mála klávesníc svojho druhu dokáže udržať iPad skutočne stabilný aj v polohách, kde by ostatné dávno skončili. Masívna konštrukcia však má aj svoje nevýhody.

V prvom rade je to fakt, že je nesmierne ťažká. Pokiaľ použijete klávesnicu spolu s iPadom Pro 2020, tak bude vážiť skoro rovnako ako MacBook Pro. No a to nie je v poriadku. Ak ju plánujete mať položenú niekde na stole (tak ako Jan Brezina) a veľmi s ňou nebudete manipulovať, budete ju milovať. Pokiaľ však chcete s iPadom cestovať, pravdepodobne vám bude viac vyhovovať klasické Smart Keyboard Folio, ktoré je navyše aj lacnejšie.

Ako sme už spomenuli, cena je naozaj vysoká a pokiaľ nad Magic Keyboard čo i len trochu uvažujete, určite by ste mali pozrieť túto recenziu, ktorá ju veľmi objektívne zhodnotila. Nevypočujete si len klady o tom, aká je vo všetkých smeroch dokonalá ale aj jej nedostatky, ktoré sú skutočne značné. Kúpili by ste si ju aj vy?

Prečítajte si tiež  Zlé správy. Apple zdražuje aplikácie v App Store. Dotkne sa to aj Slovákov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.