Príchod operačných systémov iOS 13 a iPadOS 13 znamenal v oblasti aplikácii aj príchod nového SDK (software development kit). Spoločnosť Apple teraz chce, aby ho začali používať všetky aplikácie, ktoré sa nachádzajú v App Store. Vývojári majú čas do 30. apríla. Po tomto dátume ich appka vytvorená na staršom SDK do obchodu neprejde.

Apple tlačí na vývojárov. Takéto im dáva ultimátum.

Spoločnosť Apple dnes vydala správu, v ktorej informuje vývojárov o dôležitom dátume, 30. apríl 2020. Od tohto dňa bude musieť byť každá appka, ktorá bude určená pre App Store vytvorená pomocou iOS 13 či iPadOS 13 SDK (alebo novšieho), ináč ju obchod nepríjme. V súčasnosti je táto verzia operačného systému nainštalovaná na približne 77% všetkých zariadeniach, ktoré prišli na trh za posledné štyri roky. Môžeme to považovať za veľmi slušné číslo.

Pokiaľ budú vývojári využívať iOS 13 alebo iPadOS 13 SDK, môžu do svojich appiek zakomponovať atraktívne novinky. Patrí sem napríklad tmavý režim, ktorý pre aplikácie v iOS 12 dostupný nie je. Musíte mať novšiu verziu operačného systému aby ste ho mohli používať. Toto opatrenie je veľmi logické a považujeme ho za správne. Firma chce zabrániť tomu, aby sa do jej obchodu dostával zastaralý softvér. Svojim zákazníkom chce ponúknuť len to najnovšie a očakáva to aj od vývojárov.

V správe sa tiež uvádza, že všetky aplikácie, ktoré budú určené pre iPhone musia podporovať všetky dostupné iPhony a všetky aplikácie, ktoré budú určené pre iPad, budú zas musieť podporovať všetky dostupné iPady. Aj tu platí, že ak podmienky nebudú dodržané, aplikácie neprejdú schválením a dokonca môžu zmiznúť z internetového obchodu. Ak teda na niečom pracujete, určite využívajte len čo najnovší možný softvér, aby ste sa vyhli podobným problémom.

Apple tlačí na vývojárov. Takéto im dáva ultimátum.
Apple tlačí na vývojárov. Takéto im dáva ultimátum.
Prečítajte si tiež  Apple Car sa bude dobíjať bez toho, aby človek vystúpil z auta. Apple získalo špeciálny patent
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.