Public Beta verzie prišli v prípade Applu na trh už relatívne dávno. Bol to logický a myslíme si, že aj dobrý krok. Používatelia, ktorí chceli skúšobný systém testovať si jednoducho stiahli vývojársku verziu z internetu a Apple od nich nezískalo žiaden feedback. Takto môže testovať nové systémy väčšie množstvo ľudí jednoduchším spôsobom a v Cupertine majú odozvu.

iOS 13.4 a iPadOS 13.4 beta 2. je dostupná už aj pre verejnosť.

Pokiaľ patríte medzi fanúšikov public beta verzii, pravdepodobne by ste mali vedieť, že už dnes si môžete nainštalovať v poradí druhú. Prvá vyšla približne pred 10 dňami a od tej doby sa veľa zmenilo. Fyzicky ostávajú funkcie prakticky totožné.

iOS 13.4 public beta 2 je ale výrazne lepšíia po stránke stability, rýchlosti a vplyvu na výdrž batérie. Nedostatky z prvej beta verzie teda pomaly zmizli, no stále nemôžeme povedať, že by bola druhá beta verzia dokonalá. S drobnými chybami sa môžete stretávať aj tu.

Čo sa týka nášho pozorovania, tak operačné systémy iOS 13.4 public beta 2. máme nainštalované aj my na iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Na oboch zariadeniach fungujú veľmi dobre a nezaznamenali sme akékoľvek problémy. To však nemusí byť prípad používateľov, ktorí majú staršie zariadenia. Tie podobné softvérové novinky zvyknú znášať o niečo horšie.

iPhone XR
iOS 13.4 a iPadOS 13.4 beta 2. je dostupná už aj pre verejnosť.

Jediné na čo sme v redakcii narazili, je snáď len o čosi horšia výdrž batérie, čo však považujeme za klasickú záležitosť beta verzií. Celú situáciu budeme samozrejme aj naďalej sledovať a o všetkých zisteniach vás následne informovať. Čo sa týka operačného systému iOS 13.4, predpokladáme, že spoločnosť Apple ho vydá niekedy v polovici, alebo na konci marca 2020. Viac sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Novinka bude obsahovať niekoľko zásadných vylepšení a oprav. Mail prejde zase menším redesignom, je možné, že budeme môcť odomykať naše autá iPhonom alebo pomocou Apple Watch a v neposlednom rade nakupovať aplikácie vrámci platforiem iOS, Mac a podobne v App Store univerzálnym spôsobom. To však možno ešte stále nie je všetko. Uvidíme, čo nám prinesú neskoršie beta verzie.

Test: iOS 13.3.1. vs. iOS 13.3. Ktorý je rýchlejší?
iOS 13.4 a iPadOS 13.4 beta 2. je dostupná už aj pre verejnosť.
Prečítajte si tiež  Apple vysvetľuje, prečo bojuje proti falošným batériám obmedzením v iOS 13.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.