To, čo sa v jablkovej spoločnosti vyvíjalo roky a nakoniec skončilo fiaskom dnes predstavuje výrobca príslušenstva. Apple to s AirPower vzdal, ZENS však nie. Toto je ideálna náhrada. Pozrite sa ako dobre vyzerá.

Apple to s AirPower vzdal, ZENS však nie.

Bolo celkom prekvapením, keď sme očakávali, že AirPower konečne príde a Apple pritom celý projekt zrušilo. Podľa správy vývoj celkom nezvládol z dôvodov, že nespĺňala prísne technické štandardy spoločnosti. Ako neskôr uviedol Sony Dickson, nabíjačka sa rýchlo kazila a vzhľadom na to, že obsahovala veľký počet cievok, jej tenké telo sa zvyklo prehriať a na základe toho zlyhávala.

Nie vždy prestala fungovať ale skôr prestala nabíjať zariadenie na určitý čas (čo tiež nie je nič moc). Jablková spoločnosť teda dala od pôvodného projektu ruky preč a začala pracovať na novom. To kedy ho uvidíme zatiaľ nevieme. Čo však vieme je, že spoločnosť ZENS teraz predstavila adekvátnu náhradu za AirPower. Funguje rovnako a má pekný, hodnotný dizajn. Názov tejto nabíjačky je ZENS Liberty.

Apple to s AirPower vzdal, ZENS však nie. Toto je ideálna náhrada.
Apple to s AirPower vzdal, ZENS však nie. Toto je ideálna náhrada. – svetapple.sk

2 zariadenia kdekoľvek na ploche nabíjačky

Táto nabíjacia podložka obsahuje až 16 cievok, čo jej dáva celkový výkon 30W. Len tak pre informáciu, AirPower mala mať ať 21 či dokonca 24 cievok. Drvivá väčšina ostatných bezdrôtových nabíjačiek obsahuje menší počet cievok. Nabíjačka samozrejme plne podporuje technológiu Qi.

Okrem iného však máte k dispozícii aj ďalši USB port, vďaka ktorému môžete nabíjať ďalšie zariadenie (tento krát však pochopiteľne cez kábel). Samotná nabíjačka je potom pripojená pomocou USB-C kábla k adaptéru, ktorý jej dodáva šťavu. Konštrukcia produktu je veľmi kvalitná a vyrobená z hliníku. Pokiaľ si kúpite špeciálnu edíciu, vrch podložky môžete mať dokonca transparentý. Budete si ale musieť priplatiť. Tým sa aj dostávame k tomu najdôležitejšiemu, čím je cena.

Tento produkt bude v predaji až začiatkom novembra, takže prípadný záujemca môže začať šetriť. Tým, že ide o prepracovaný produkt, výrobca si pýta poriadnu cenu. Cena je až 139,99$. Pokiaľ však budete mať záujem o špeciálnu edíciu s transparentným sklom navrchu, zaplatíte až 179,99$. Na druhú stranu ale produkt budete aj reálne využívať. Prečo teda nie…

Apple to s AirPower vzdal, ZENS však nie. Toto je ideálna náhrada.
Za transparentnú edíciu si mastne priplatíte – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here