Pokiaľ sa tešíte na novú službu od Apple vďaka ktorej budete mať množstvo filmov, seriálov a TV shows na jednom mieste, musíte si ešte pár mesiacov počkať. Apple TV+ príde v novembri a bude stáť 9,99$ mesačne.

Apple TV+ príde v novembri a bude stáť 9,99$ mesačne.

Nová služba od Apple by mala debutovať v novembri. Momentálne nevieme či sa bude jednať o štart regionálne (napríklad len v USA) alebo celosvetovo avšak je tu veľká šanca, že buď bude služba spustená plošne pre všetkých alebo najprv pre jednu krajinu (alebo pár krajín) a potom sa rýchlo rozšíri do celého sveta. Pokiaľ by to tak nebolo Apple by prišlo o skutočne veľa peňazí. Navyše už takmer všade má zabehnutú konkurenciu v podobe Netflixu prípadne HBO GO, proti ktorej musí začať rýchlo bojovať.

Dočkať by sme sa pri tom mali už pri úplnom začiatku obrovského množstva obsahu, medzi ktoré bude samozrejme patriť aj niekoľko programov, ktoré prídu z réžie samotnej jablkovej spoločnosti. Samozrejmosťou sú v prípade Apple TV+ známe tváre, ktoré budú v týchto programoch účinkovať. No a nová informácia hovorí aj o tom, koľko bude táto služba stáť v USA. S informáciou prichádza renomovaný Bloomberg, podľa ktorého sa môžeme okrem novembrového debutu tešiť aj na cenu 9,99$ za mesiac.

Cena podobná ako má konkurencia

Pokiaľ sa tieto informácie napokon potvrdia (čomu prikladáme skutočne veľkú pravdepodobnosť), služba by nemala byť omnoho drahšia ako jej konkurenti od Netflixu a HBO GO. Je to win-to-win situácia pre všetky strany. Firma Apple zarobí na sprostredkovaní predaja za pozretie, autor diela dostane tiež nejaké peniaze (aj keď nie toľko ako keby film predal) avšak na druhú stranu zákazník už nebude cíiť potrebu film stiahnuť zadarmo kdekoľvek na internete.

Veľmi podobne v podstate funguje Apple Music, ktorý ale určite osloví omnoho viac klientov. Na druhú stranu môžeme vidieť, že ľudia chcú platiť za filmy aj seriály. Nie však fixnou sumou ale skôr sumou formou predplatného. Prečo im to teda neumožniť?

Apple TV+ na Slovensku ešte tento rok. - svetapple.sk
Apple TV+ príde v novembri a bude stáť 9,99$ mesačne. – svetapple.sk
ZDROJbloomberg
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here