Najznámejší Apple analytik Ming-Chi Kuo prišiel so správou, ktorá sklamala milióny používateľov počítačov Mac po celom svete. Podľa jeho nových zistení, o ktorých nás informoval portál AppleInsider, už Apple nestihne predstaviť nové zariadenia, ktoré by boli osadené 3 nm čipmi. V roku 2022 sa teda revolúcie nedočkáme.

Ako uvádza Kuo, hoci Apple malo plány začať produkciu 3 nm čipov koncom tohto roka, podľa jeho zistení z dodávateľských reťazcov sa mu nepodarilo popohnať spoločnosť TSMC. Tá pre Apple v súčasnosti produkuje prakticky všetky 5 nm procesory, ktoré sa nachádzajú v iPhone, iPade, Macu či iných zariadeniach.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď už dnes TSMC dokáže vyrábať 3 nm čipy, ich hromadná produkcia sa posunula až na začiatok roka 2023. Dá sa teda povedať, že aj keď by Apple predstavilo nový MacBook Pro s procesorom M3, ktorý by bol postavený na báze 3 nm výrobného procesu, do predaja by sa dostal až niekedy v polovici roka 2023.

V roku 2022 sa budeme spoliehať na 5 nm výrobný proces 

Macbook Air 2022 s procesorom M2 položený na stole vedľa slúchadiel AirPods Max
Zdroj: TomsGuide

Toto je však pre Apple príliš dlhá doba, počas ktorej určite čakať nebude. Aj preto je pravdepodobné, že v najbližších mesiacoch uvidíme počítače MacBook Pro 14″ / 16″ a iPady Pro 11″ a 12,9″, ktoré dostanú modernejšie verzie čipu M1 / Pro / Max s označením M2.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Stále však pôjde o procesory, ktoré budú produkované klasickým 5 nm výrobným procesom. Ten Apple po prvýkrát použilo v roku 2020 pri čipe A14 Bionic v iPade Air 4. generácie a neskôr v iPhone 12.

Revolúcia až v roku 2023

TSMC
Zdroj: Macrumors

Revolučné čipy postavené na platforme Apple Silicone teda dorazia až o rok, pričom ponúknu podstatne viac tranzistorov pri zachovaní rovnakej veľkosti. To zabezpečí nie len vyšší výkon ale hlavne nižšiu spotrebu energie.

Ako iste viete, procesor M1 a M2 je v tomto smere absolútnym rekordérom. Spoločnosť Apple teda bude posúvať hranice, ktoré si v minulosti sama stanovila.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here