Vďaka čerstvým únikom máme nové informácie, ktoré sa týkajú jednej z pripravovaných služieb jablkovej spoločnosti. Apple TV+ umožní sťahovanie filmov či seriálov do vášho zariadenia offline.

Apple TV+ umožní sťahovanie filmov či seriálov do vášho zariadenia.

Hoci sa nejedná o oficiálne informácie od spoločnosti Apple, zdrojom je renomovaný portál Macrumors. Práve jemu sa podarilo odhaliť v poslednej beta verzii macOS Catalina zaujímavosti, ktoré sa týkajú služby Apple TV+. Vďaka týmto informáciám teraz vieme, že v službe budeme môcť sledovať filmy či seriály offline. Bude tu existovať možnosť, kedy si budete môcť program stiahnuť priamo do zariadenia. Samozrejme nebude to také jednoduché a bude to mať v sebe háčik. Respektíve viacej háčikov.

Apple si dá pozor na to koľko toho sťahujete a tiež na koľkých zariadeniach sťahujete.

Pokiaľ sa už tešíte ako budete sťahovať jeden film za druhým musíme vás upozorniť. Tak ako všetko bude aj toto mierne obmedzené. V prvom rade filmy nebudete môcť sťahovať na viacerých zariadeniach súčasne.

Pokiaľ tak budete chcieť urobiť, dostane sa k vám hláška  „Pokiaľ chcete stiahnuť túto epizódu, odstráňte ju z iného zariadenia a skúste to znova“. Druhým problémom je práve množstvo sťahovaných epizód. Ak prekročíte povolený limit, na obrazovke sa vám objaví okno s textom „Dosiahli ste limit [číslo] stiahnutých videí”. No a napokon pokiaľ budete sledovať videá na väčšom množstve zariadení ako je to dovolené, aplikácia vás na to upozorní a povolí vám sledovanie až potom ak sa z jedného zo zariadení vypnete.

Všetko by malo fungovať na princípe registrovaných zariadení. To na koľkých budete môcť službu využívať súčasne bude záležať pravdepodobne len od toho aké predplatné si zvolíte. To bude štartovať už na sume 9,99$. Predpokladá sa, že za túto sumu budete môcť sledovať filmy či seriály na troch zariadeniach súčasne. Uvidíme. Apple TV+ príde už v novembri.

Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to finálna čiastka. - svetapple.sk
Apple investovalo 6 miliard dolárov do služby Apple TV+. Nie je to finálna čiastka. – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here