Rovnako ako my, tak aj Apple úspešne ukončilo rok 2016 a spokojne prešlo do roku 2017, v ktorom má zase veľké plány. Môžeme sa dočkať veľkého množstva produktov a to nehovoríme len o tých hardvérových, ale aj o tých softvérových. 2017 bude rovnako bohatý ako minulý rok, a tak si poďme v skratke napísať niečo o tom, čo vlastne prinesie.

Čo Apple predstaví v roku 2017?

Rok 2017 je tu a tak sa musíme pripraviť na to, čo nám Apple počas tohto obdobia prinesie. Môžeme sa tešiť na celú paletu produktov, ktoré budú buď úplne nové alebo aspoň vylepšené. Poďme sa na to teda spoločne v krátkosti pozrieť.

Začneme hneď tým najhlavnejším a asi aj najočakávanejších produktom – iPhonom. Apple by malo predstaviť iPhone 8, ktorý okrem nového dizajnu a možno aj materiálu použitého na svojom tele, prinesie ako prvý Apple produkt zaoblený OLED displej od Samsungu. iPhonom 8 ale iPhone nekončí. Po jeho boku by mohli vyjsť aj vylepšené modely 7S a 7S Plus či dokonca SE 2. generácie. Všetky telefóny budú vylepšené, ale nebudú mať nič výrazné, pôjde skôr o posilnenie predaja staršieho modelu. V tomto prípade ide na to Apple veľmi šikovne a ak to urobí tak, ako sme to napísali, predaje budú zase rekordné!

iPhone 8 - svetapple.sk

Apple TV a ostatné produkty, ktoré nie sú primárne, by mali dostať tiež update. Nevieme, či aj dizajnový, no televízia by sa mohla po dvoch rokoch zase raz vylepšiť. Súčasná Apple TV je výborná, sledujeme na nej Netflix, Youtube či hráme hry z AppStore. Celé to môže ísť ale ešte ďalej a Apple si tento potenciál veľmi dobre uvedomuje. Hodinky Apple Watch ale tento rok vylepšované nebudú. Ich cyklus je 2 ročný. Novej generácie by sme sa teda mali dočkať až v roku 2018, no nič nie je samozrejme isté.

Čo sa týka počítačov MacBook Pro a iMac, tu by sme sa mali dočkať tiež zmien, ale nie dizajnových. Zase pôjde skôr len o hardvér, ktorý sa nachádza vo vnútri. Mali by tu byť lepšie a výkonnejšie procesory, lepšia výdrž batérie či lepšie grafické karty. Pôjde o klasické medziročné vylepšenie, ktoré prichádza každý jeden rok. Nič výrazne by sa ale udiať nemalo. Možno sa ale dočkáme MagicKeyboard s OLED pásikom, Applom nazývaným ako Touch Bar. Na druhú stranu to je ale čisto odhad, pretože niečo podobné nemusí Apple nikdy predstaviť. Z hlavných produktov ešte spomenieme iPad, ktorý by mal priniesť tiež o čosi novší dizajn a príde v troch verziách. Všetky budú nazývané ako Pro a ponúkané v uhlopriečkach 7,9″. 10,1″ a 12,9″. Je možné, že sa tu dočkáme aj zaobleného displeja tak, ako pri iPhone.

MacBook - svetapple.sk

Čo sa softvéru týka, tak na iPhone príde iOS 11, nevieme čo prinesie, pretože už súčasný iOS 10 toho priniesol viac ako veľa, ale určite tu bude kopa noviniek, ktoré nás potešia. Pre Mac očakávame MacOS 10.13, no názov, ktorý je teraz “Sierra”, zatiaľ nepoznáme. Ten sa dozvedáme totižto vždy až počas jeho prezentácie. Hodinky Apple Watch by sa mali dočkať WatchOS 4 a Apple TV zase tvOS 11. Zatiaľ nevieme, čo systémy prinesú. Rovnako ako o iOS, nemáme o nich žiadne presnejšie informácie. Vieme ale s určitosťou povedať, že sa budú aspoň snažiť odstrániť hlavné chyby ich predchodcov a vo veľkom budú zamerané aj na to, aby fungovali svižne, rýchlo a efektívne.

Takto vyzerá rok 2017 pre Apple. Nie je ale vylúčené, že sa dočkáme aj iných produktov, o ktorých teraz nevieme, prípadne, že táto predpoveď nie je úplne presná. Veľa vecí sa môže pomeniť, ale ak dopadne aspoň zo 75% tak ako píšeme, budeme spokojní.

Apple - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here