Známy inžinier Esge Andersen povedal, že cieľom spoločnosti Apple pri vývoji AirPods Pro 2. generácie, ktorých recenziu nájdete tu bolo, aby zneli tak kvalitne, ako prémiové AirPods Max. Tie zoženiete od 469 € v akcii Black Friday.

Ako píše Appleinsider, spoločnosť Apple chcela podľa Andersena ponúknuť čo najlepší zážitok z počúvania hudby. „Chceli sme dať každému AirPods Max do vrecka,“ pokračuje.

Výsledkom je určitý kompromis, nakoľko v súčasnosti nemôžu byť AirPods Pro 2. generácie tak dokonalé ako náhlavné AirPods Max. Vychádza to z hardvérových obmedzení. Napriek tomu Apple urobilo všetko preto, aby ponúkľo ľudom tu najprepracovanejšiu technológiu.

Apple robilo pravidelné testy s odborníkmi 

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj: SvetApple

Anderson v rozhovore pre magazín What Hi-Fi prezradil, že spoločnosť Apple mala pravidelné rozhovory a testovania s odbornými poslucháčmi.

Najväčšia výzva sa pri AirPods Pro 2. generácie týkala vysokofrekvenčnej odozvy – a riešenie spočívalo v sústredení sa na prúdenie vzduchu.

„Keď hovoríme o dobrom zvuku, všetko sa to týka toho, ako pohybujeme vzduchom v produkte,“ povedal Anderson. Na podobné detaily veľa iných výrobcov nemyslí.

Apple teda do celého procesu zapojilo tím priemyselných dizajnérov, vďaka čomu vznikli slúchadlá, ktoré nielen, že vyzerajú dobre, ale aj fungujú tak, aby poskytli poslucháčovi čo najlepší zvukový zážitok.

Stále bez bezstratového prehrávania skladieb 

AirPods Pro 2. generácie
Zdroj. SvetApple

AirPods Pro 2. generácie, ktoré kúpite na Slovensku za výhodných cca 250 € žiaľ majú jedno obmedzenie, ktorým je absencia podpory bezstratového zvuku. Platí to aj napriek tomu, že ho už základné predplatné služby Apple Music ponúka ako štandard.

Anderson k tomu dodáva, že za toto obmedzenie nemôže tak hardvér, ako bližšie nešpecifikované nedostatky technológie Bluetooth.

My sami sme si AirPods Pro 2 vyskúšali a musíme uznať, že hrajú špičkovo. Zo subjektívneho pohľadu však ťažko povedať, či sú až na takej úrovni, ako práve AirPods Max, ktorých najvýhodnejšie ponuky na nájdete tu. Predsa len ide o oveľa väčšie slúchadlá, ktoré fungujú úplne iným spôsobom.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Xiaomi Redmi Buds 4 Pro sú po zľave extrémne lacné. Čínske AirPods Pro majú ANC aj brutálnu výdrž batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here