Aj keď sa spoločnosť Apple snaží utajovať informácie, ako to len ide, niekedy sa stane, že sa o nich ich postará aj ona sama. Ako píše portál Macrumors, technologickému gigantovi z Cupertina prekĺzla informácia, že už dnes pracuje na procesoroch A19 Bionic (pre iPhone / iPad) a M5 (pre Mac / iPad), ktoré predstaví až o niekoľko rokov.

Určite sa teraz pýtate, ako je to vlastne možné. Odpoveď nám priniesol šikovný leaker @_orangera1n, ktorý sa pohrabal v kóde spoločnosti Apple. Konkrétne na to využil podpisový server TSS (Tatsu Signing Server), ktorý slúži na to, aby overoval súbory firmvérov vydávaním jedinečných certifikátov, ktoré sa nazývajú APTickets a obsahujú špecifické informácie, bez protokolov tretích strán.

Leaker pri snahe objaviť nové čipy, ktoré spoločnosť Apple zatiaľ nepredstavila vykonal požiadavky na TSS, ktoré boli zamerané na všetky možné identifikátory.

Tie, ktoré nevrátili neplatný identifikátor majú podľa úniku poukazovať na zatiaľ nepredstavený čip, ktorý je niekde v hermeticky uzatvorených laboratóriách spoločnosti Apple stále vo vývoji.

Odkazy, ktoré sa pri tomto úniku podarilo jeho autorovi objaviť zodpovedajú procesoru A19 Bionic (identifikátor 0x8150), ktorý by mohol prísť na trh niekedy v roku 2025 v iPhone 17.

Rovnako sa tu však našli zmienky aj o čipoch M5 Pro (identifikátor 0x6050), M5 Max (identifikátor 0x6051) a M5 Ultra (identifikátor 0x6052). Tie budú v podobnom období súčasťou najvýkonnejších počítačov Mac.

Apple pracuje na čipoch aj produktoch minimálne 2 – 3 roky 

A aj keď nám samotný únik neprezrádza žiadne bližšie detaily o konkrétnych procesoroch, na ktorých spoločnosť Apple pracuje, je to aspoň dôkaz toho, že vývoj týchto moderných technológií zvykne trvať minimálne 2 – 3 roky.

Inými slovami by teda nemalo byť divné, že už dnes poznáme prvé informácie o iPhone 16, hoci spoločnosť Apple predstaví jeho predchodcu iPhone 15 až o niekoľko týždňov. V Cupertine sa už s vysokou pravdepodobnosťou pracuje aj na iPhone 17, no ten je zatiaľ iba vo veľmi rannom štádiu vývoja podobne, ako procesory A19 Bionic či M5.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 5C sa u nás v 16GB verzií predáva lacnejšie ako 8GB verzia vo Francúzsku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -