Apple už začalo pracovať na 6G pripojení

Donedávna sme považovali za najrýchlejšiu mobilnú sieť 4G, ktorá sa po rokoch rozšírila po celom Slovensku. Ako však plynie čas, technológie sa vyvíjajú k lepšiemu a postupne sa testuje aj 5G, ktoré by malo byť v blízkej budúcnosti štandardom. Apple ale na nič nečaká a postupne sa rozhliada ešte ďalej.

Podľa prvotných odhadov môže predstavovať prechod z 5G na 6G obrovský skok v rýchlosti pripojenia. Bavíme sa tu o stonásobku súčasných možností. Apple preto najíma nových inžinierov, ktorí by sa mali venovať iba tejto vysoko-rýchlostnej sieti.

V súčasnosti je 6G viac teoretickým konceptom než realitou a ešte stále nie sú dohodnuté žiadne štandardy, ktoré by charakterizovali túto sieť. Je síce pravda, že Čína už minulý rok vypustila na obežnú dráhu experimentálny 6G satelit, avšak podľa odborníkov išlo skôr o dobrú PR akciu, než o kvalitný výskumný projekt.

Očakáva sa, že super-rýchle pripojenie 6G môže reálne fungovať až v roku 2030, takže si naň budeme musieť ešte počkať. Každopádne ale veľké korporácie nezaspali na vavrínoch a tejto problematike sa chcú venovať vo veľkom. Výnimkou nie je ani Apple, ktoré vidí v podobných technológiách obrovský potenciál.

V Cupertine sa ale musia pripraviť na tvrdý boj, ktorý budú viesť s viacerými čínskymi výrobcami smartfónov, ako aj s juhokórejským Samsungom. Správy o tom, že už pracuje na 6G sa objavili ešte v polovici roka 2020. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Prečítajte si tiež  Evolúcia fotoaparátu v iPhone: fotky odfotené iPhonom dokazujú, že Apple sa stále zlepšuje
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here