Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete neustále inovuje a vylepšuje svoje služby. Instagram najnovšie oznámil, že kompletne prepracoval systém reakcii na 24 hodinové príbehy, vďaka čomu bude prehľadnejší a ľahšie použiteľnejší.

V súčasnosti totiž problém v tom, že akonáhle ste niekomu reagovali na správu, automaticky sa táto reakcia zobrazila vo vašom chate s danou osobou. To mohlo pôsobiť pri početnom množstve reakcii trochu chaoticky a evidentne si to uvedomili aj v Instagrame.

Jasným dôkazom toho je, že prepracovanie tejto funkcie oznámil sám generálny riaditeľ sociálnej siete Adam Mosseri prostredníctvom svojho Twitteru. V niekoľkominútovom videu prezradil viacero podrobností, s ktorými môžu používatelia počítať.

Upozornenia sa nebudú zobrazovať v súkromných správach

InstagramPo novom budú mať používatelia k dispozícii lajky v podobe srdiečok. Akonáhle na ne kliknú, upozornenie sa už nebude zobrazovať v súkromných správach. Tieto srdiečka uvidí len autor samotného príbehu, pričom informácia o tom koľko ich je a od koho prišli bude „verejnosti“ neprístupná.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako zrušiť Instagram? Takto vymažete svoj účet ľavou zadnou.

Dôležité je tiež dodať, že klasické textové reakcie budú naďalej chodiť do chatov tak ako doteraz. Instagram však verí, že vďaka tejto drobnej zmene budú menej zahlcovať konverzácie a tie budú tým pádom prehľadnejšie. Uvidíme, čo nám prinesie prax. Samotná zmena sa bude aplikovať postupne a aj na Slovensku sa s ňou stretneme pravdepodobne už v nasledujúcich týždňoch. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.