Apple sa po niekoľkých nepríjemných správach, ktoré boli zverejnené v priebehu uplynulých dní konečne dočkal aj úspechu. Po dlhých rokoch súdneho sporu o autorské práva sa Apple dohodol so spoločnosťou Corellium, ktorá sa zaoberá vytváraním virtuálnych kópií systému iOS pre počítače.

Spoločnosť Apple podala žalobu na spoločnosť Corellium ešte v roku 2019, v ktorej ju obvinila z narušovania jej autorských práv tým, že napodobňovala systém iOS. Spoločnosť Corellium ponúkala bezpečnostným analytikom a programátorom možnosť používať virtuálne iPhony, ktoré im umožňovali preskúmať iOS bez obmedzení spoločnosti Apple.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Podstata žaloby spoločnosti Apple tvrdila, že program spoločnosti Corellium nielenže napodobňoval systém iOS, ale tiež fungoval ako náhrada za produkty spoločnosti Apple pre bezpečnostný výskum.

Firma Corellium sa bránila tým, že jej napodobňovanie systému iOS bolo len pre bezpečnostné účely a systém bol výrazne odlišný.

V roku 2021 spoločnosť Apple stiahla svoje požiadavky, no neskôr sa odvolala proti predchádzajúcemu rozhodnutiu, ktoré podporilo nárok spoločnosti Corellium na spravodlivé použitie softvéru.

Tento týždeň súd oznámil, že Apple a Corellium sa napokon dohodli na tajnom vysporiadaní, ktorým sa ukončil tento dlhý spor. Snáď už o ňom teda nebudeme počuť.

Prečítajte si tiež  Používate Twitter? Apple si na ňom prichystalo prekvapenie súvisiace s iPhone 14 eventom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -