Ako uvádza portál Macrumors, americkí prokurátori obvinili bývalého zamestnanca spoločnosti Apple, ktorý stál za veľkým finančným podvodom. Táto osoba pracovala v dodávateľskom reťazci a bola zodpovedná za nákupy a fakturáciu. Ako sa však ukázalo, takisto stála aj za ukradnutím viac ako 10 miliónov amerických dolárov (cca 9 miliónov EUR) o čom nás informovala agentúra Reuters.

Súdne spisy z kalifornského San Jose odhaľujú, že istý Dhirendra Prasad (dnes už bývalý zamestnanec spoločnosti Apple) čelí dokopy až piatim obvineniam zo zneužitia svojho pracovného postavenia.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 3 sa konečne rozlúčia s predajom. Aká je budúcnosť jablkových hodiniek?

V praxi mal objednávať fiktívny tovar, za ktorý spoločnosť Apple zaplatila, no do jej skladov v skutočnosti nikdy nedorazil. Dhirendra Prasad bol prepustený ešte v decembri 2018 po tom, čo v Apple odpracoval viac ako 10 rokov. Od tej doby jeho prípad čelil rozsiahlemu vyšetrovaniu.

Čoskoro sa postaví pred súd 

AppleAby toho nebolo málo, podľa súdnych dokumentov je tento podvodník obvinený aj z daňových únikov a čelí vyšetrovaniu, ktoré súvisí s podvodom s elektrikou, poštou a praním špinavých peňazí. Pred súd by sa mal postaviť ešte tento týždeň, a to 24. marca.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Škoda, ktorú spôsobil spoločnosti Apple mala presahovať 10 miliónov dolárov, no bližšie detaily ohľadom tohto prípadu zatiaľ nepoznáme. Akonáhle sa teda dozvieme niečo nové, budeme vás okamžite informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.