O tom, že koronavírus ohrozuje Európu počúvame každý deň. Situácia vo veľkom vypukla v Taliansku, kde je to teraz mimoriadne vážne. Ochorenie známe ako COVID-19 sa šíri nezadržateľným tempom a to núti aj nadnárodné spoločnosti, aby konali. Teraz treba uprednostniť zdravie pred ziskom. Apple uzatvára všetky pobočky Apple Store, v celom Taliansku.

Apple uzatvára všetky Apple Store v Taliansku!

V Taliansku je situácia ku dnešnému dňu veľmi vážna. Podľa informácii, ktoré boli dostupné v čase písania tohto článku, sa v krajine nachádza cez 12 000 nakazených ľudí. Až 800 z nich ochoreniu COVID-19 podľahlo. Krajina aktuálne eviduje okolo 1000 vyliečených. Apple sa rozhodlo konať a medzi jeho bezpečnostné opatrenie patrí uzatvorenie všetkých pobočiek Apple Store v krajine. Malo by to aspoň čiastočne pomôcť k spomaleniu šírenia nákazy.

Jedná sa o preventívne zdravotné opatrenie, ktoré je platné od dnešného dňa, teda 12. marca 2020. Rozhodnutie prišlo po tom, ako bola celá krajina uzavretá do karantény. Obyvatelia musia ostať doma, pokiaľ si to nevyžaduje ich práca alebo zdravotný stav. Samotná karanténa bude platná do 3. apríla a je možné, že do tohto dátumu budú zavreté aj pobočky spoločnosti Apple.

Pokiaľ sa život v krajine opäť trochu nerozhýbe, nikto tu aj tak nebude chodiť nakupovať a tak nemá zmysel zbytočne riskovať zdravie zamestnancov a tiež zákazníkov. Podobné opatrenia urobilo Apple zo začiatku aj v Číne. Neskôr, keď obchody Apple Store otvorilo, všetci ktorí sem chceli vstúpiť, sa museli podrobiť preventívnej kontrole.

V priestoroch sa tak isto mohlo pohybovať len určité množstvo ľudí. V niektorých pobočkách platia prísne nariadenia doteraz. Okrem iného sú skrátené aj otváracie hodiny.

Apple uzatvára všetky Apple Store v Taliansku!
Apple uzatvára všetky Apple Store v Taliansku!
Prečítajte si tiež  Zamestnanci Apple Store ukradli 700 000$!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.