Len pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že prvá tohtoročná Keynote sa bude konať s vysokou pravdepodobnosťou 31. marca. Práve na tejto udalosti by sme sa mali dočkať nových, jablkových produktov. Objaví sa tu aj iPhone SE 2/ 9, na ktorý čaká obrovské množstvo fanúšikov. Vieme, kedy by sa mal začať predávať.

iPhone SE 2/ 9 ako cenovo dostupný predajný hit.

O tom, že Apple začiatkom tohto roka predstaví lacný, no technologicky nabitý iPhone, sme sa bavili už dávno. Zariadenie bude dizajnovo vychádzať z iPhonu 8 s tým, že sa vylepší najmä jeho hardvér. Vďaka tomu bude tento smartfón aktuálny na najbližšie 3 či 4 roky. „Pod kapotou“ sa objaví procesor Apple A13 Bionic a 3 GB operačnej pamäte RAM. Z úložiska bude na výber pravdepodobne 64 GB a 128 GB. Z pohľadu farieb, by mal byť telefón dostupný v Silver, Space Gray a product (RED) prevedení.

Čo sa týka základnej cenovky, tak tú predpokladáme niekde na úrovni 399$. Drahšia verzia bude stáť potom 449$ alebo 499$ (to je zatiaľ nejasné). Na Slovensku samozrejme očakávame o niečo vyššie ceny v eurách.

Apple si od tohto zariadenia sľubuje naozaj veľa. Za prvé tri mesiace predaja chce dodať zákazníkom približne 20 miliónov kusov novinky. Do konca roka 2020 by to potom mohlo byť až 30-40 miliónov kusov. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne to firme zásadne zdvihne celkové predaje. No a kedy sa ho konečne dočkáme?

iPhone SE 2 all models
Vieme, kedy by sa mal dostať iPhone SE 2/ 9 do predaja!

Vieme, kedy by sa mal dostať iPhone SE 2/ 9 do predaja!

Dátum predstavenia už pravdepodobne poznáte. Malo by to byť v utorok, 31. marca ako uvádzajú zahraničné zdroje. Samozrejme, že nič nie je 100%, nakoľko Apple ešte nikoho na svoju Keynote nepozvalo. Na strane druhej je to ale minimálne vysoko pravdepodobné a tak sa tohto dátumu budeme držať. No a pokiaľ to tak bude, samotný predaj novinky by mohol začať už v piatok, 3. apríla. Bude to teda začiatkom štvrtého kalendárneho mesiaca tohto roku.

Predpokladáme, že záujem bude veľký. Nie ale až taký obrovský, aký býva o nové iPhony v septembri. Nemyslíme si teda, že tu bude zavedený aj systém predobjednávok (aj keď jeden nikdy nevie). Taktiež ťažko odhadnúť, v ktorých krajinách bude novinka na začiatku dostupná.

Vzhľadom na známe problémy, kvôli koronavírusu v Číne, sa môže pokojne stať, že zákazníci na Slovensku budú na svoj iPhone SE 2/ 9 čakať aj týždeň či dlhšie (10-17. apríl?). Uvidíme. Situáciu budeme samozrejme sledovať a o všetkom vás včas informovať. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Garmin Fenix 7X sú v zľave a vy ušetríte stovky eur. Majú solárne nabíjanie, s ktorým vydržia týždne
iphone se 2 inphographics
Vieme, kedy by sa mal dostať iPhone SE 2/ 9 do predaja!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -