Jablková spoločnosť sa snaží robiť svoje operačné systémy čo najbezpečnejšie. Niekedy sa to ale nepodarí, a tak ako všade, aj tu sa vyskytnú rôzne chyby. O jednej nedávno informoval vývojár „Mysk“. Podľa jeho slov sa nachádza aj v oficiálnej verzii iOS 13.4, ktorá bola vydaná pred niekoľkými dňami pre verejnosť.

Apple v iOS 13.4 neodstránilo bezpečnostnú chybu!

Samotná chyba, sa týka aktuálne veľmi populárnych appiek, medzi ktoré patrí napríklad TikTok. Podľa Myskových slov, dokáže čítať informácie, ktoré sa nachádzajú vo vašej schránke (clipboard). To je vážny zásah do súkromia, ktorý určite nie je správny. Ako uvádza vývojár, na odhalenie chyby boli používané iba štandardné nástroje, ktoré poskytuje spoločnosť Apple.

Na nedostatok sa prišlo ešte počas beta testovania. Nie len Mysk, ale aj mnoho ďalších vývojárov kontaktovalo spoločnosť Apple. No a hoci všetci brali za samozrejmosť, že to kompetentní vyriešia, nestalo sa tak. Kontroverzný prístup ku schránke stále pretrváva.

Dnešná správa od iMore dokonca hovorí o tom, že niektorí vývojári vzali chybu do vlastných rúk a pracujú na možnom návrhu riešenia. Vzhľadom na uzavretosť systému je ale otázne, či sa im to podarí. Pokiaľ nie ste technologickým odborníkom a neviete, čo sa môže v schránke (clipboarde) nachádzať, v zásade sú to rôzne informácie, ktoré viete skopírovať a prilepiť.

Možno, že to neznie až tak vážne. V skutočnosti ale funkciu často používate na telefónne čísla, heslá, bezpečnostné kódy, kreditné karty a podobne… Dúfame teda, že Apple začne riešiť tento problém a postará sa o dokonalé a bezpečné súkromie svojich používateľov.

iOS 13.4
Apple v iOS 13.4 neodstránilo bezpečnostnú chybu, na ktorú upozorňovali vývojári.
Prečítajte si tiež  Video: Nové Apple Watch Ultra sú extrémne odolné. Rozbijete ich ťažšie ako stôl
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.