AirTag od spoločnosti Apple je na trhu už tretí rok a objektívne musíme skonštatovať, že sa mu veľmi dobre darí. Toto drobné sledovacie zariadenie vzniklo preto, aby ste pomocou neho mohli hľadať a lokalizovať svoje predmety, ako napríklad peňaženku, kľúče alebo kabelku. Apple ešte pri predstavení dôrazne vysvetlilo, že AirTag neslúži na sledovanie ľudí a určite by sa nemal takýmto spôsobom používať. Nie každý to však rešpektuje.

Pekným príkladom je aj matka z USA, ktorá AirTag využila na sledovanie svojich detí. So svojim nápadom sa navyše pochválila vo videu na sociálnej sieti TikTok, kde môžete vidieť, ako majú jej deti na rukách špeciálne náramky, v ktorých je skrytý AirTag. Lokátor je dnes veľmi lacný a pri nákupe jedného kusu zaň zaplatíte iba 33 € a ak si kúpite balenie so štyrmi kusmi, cena je cca 110 € (cca 27,5 € / ks).

Matka vo videu spomína, že AirTagy neslúžia len na to, aby mohla neustále sledovať polohu svojich detí, ale aj na to, aby im vedela poslať vzdialené zvukové upozornenie, že sa majú ku nej vrátiť. Autorka videa na sociálnej ku tomuto spôsobu výchový uviedla popis „dnes sme na tréningu psov„.

@stevensfam Today we are dog training 🐶 Outfits: @Kailani Kids Mom genius: @Lacey Johnson ♬ Funny Music Background

V sekcii komentárov sa okamžite objavilo množstvo reakcii na to, že tento prístup výchovy nie je veľmi vhodný a ani bezpečný. Niektorí komentujúci sa dokonca vyjadrili, že podobný prístup môže byť pre deti traumatizujúci, prípadne, že im môže škodiť žiarenie, ktoré zariadenie po celý čas vytvára.

Mnohí tento nápad aj ocenili 

Na druhej strane sa však objavilo aj množstvo iných reakcii, v ktorých používatelia sociálnej siete matku chválili. Nápad sledovať deti cez AirTag považovali za dobrý najmä z dôvodu ich bezpečnosti.

Jeden z komentujúcich napríklad napísal, že raz stratil dcéru na jarmoku a už to nikdy nedopustí. Práve AirTag by mu mohol v tejto neľahkej situácii pomôcť.

Loopi reklama
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy. Je podľa vás dobrý, alebo absolútne nevhodný? Ak máte záujem o silikónové, alebo kožené prívesky pre AirTag, na Loopi.sk ich kúpite za super cenu. Podporíte tým našu tvorbu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Ultra kúpite o stovky eur lacnejšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -