Apple je americká spoločnosť a pre ekonomiku tejto krajiny znamená obrovský prínos. No a hoci jej Donald Trump momentálne príliš nepomáha, dnes sme sa dozvedeli, že Apple v USA ovplyvňuje viac ako 2,4 milióna pracovných miest.

Apple v USA ovplyvňuje viac ako 2,4 milióna pracovných miest.

Apple vrámci USA patrí medzi najväčšie spoločnosti vôbec. Nejde len o samotnú firmu s názvom Apple ale aj o rôzne dcérske spoločnosti, ktoré napríklad Apple vlastní. Podľa najnovších informácii, ktoré zverejnila samotná spoločnosť momentálne ovplyvňuje viac ako 2,4 milióna pracovných miest vrámci celej USA.

Je jedným z najväčších zamestnávateľov v tejto krajine spomedzi technologických gigantov. Čísla jednoducho nepustia. Zaujímavá informácia je tiež tá, že 8 rokov dozadu, teda zhruba v období, kedy bol predstavený iPhone 4S firma ovplyvňovala “len” približne 600 000 pracovných miest. Za necelých 10 rokov je to teda skoro štvornásobný nárast.

To je obrovský pokrok a môžeme tým sledovať, že firma sa snaží rozširovať svoje pole pôsobnosti na všetky smery. Za tak prudký nárast zamestnancov za obdobie necelých desať rokov môže nákup niekoľkých desiatok spoločností, vytvorenie rôznych služieb ako AppStore, Apple Music, Apple Pay či najnovšie Apple Card alebo aj nové produkty ako Apple Watch, iPad Pro a podobne. Hlavým miestom, kde sa však týto ľudia zamestnávajú je App Store (teda vývojári).

Pre Apple reálne pracuje okolo 90 000 ľudí. Prácu však dáva 2,4 milióna ľuďom vrámci USA.

App Store možno pôsobí nenápadne no faktom je, že doň denne pribudnú tisíce aplikáciu od nespočetného množstva vývojárov a vývojárskych tímov. Týchto ľudí je vrámci celej USA neuveriteľné množstvo. Podľa odhadov patrí z celkovej čiastky 2,4 milióna ľudí až 1,9 milióna pochádzajúcich z internetového obchodu AppStore. Je to o 325 000 ľudí viac ako pred 2,5 rokom.

Ak by sme zrátali všetkých pracovníkov Apple Store a samotnej firmy vrámci Apple Parku dostali by sme sa na hodnotu len asi 90 000 vrámci 50 štátov. Do roku 2023 firma odhaduje, že zamestná ďalších 20 000 ľudí čím by sa mohla dostať na 110 000 zamestnancov.

Ak sa teda pýtate čo znamená 2,4 milióna na začiatku článku, je to počet ľudí, ktorých firmá priamo alebo nepriamo zamestnáva a ktorí sa podieľajú na vývoji produktov či služieb. Samozrejme ale vrámci všetkých spoločnosti, ktoré vlastní ako dcérske alebo ktoré pracujú výhradne pre ňu.

Apple v USA ponúka viac ako 2,4 milióna pracovných miest. - svetapple.sk
Apple v USA ponúka viac ako 2,4 milióna pracovných miest. – svetapple.sk
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here