Ako sme už písali v samostatnom článku, spoločnosť Apple dnes spustila oficiálne predobjendávky na náhlavnú súpravu Apple Vision Pro. Zvedavosť nám nedala a rovno sme navštívili oficiálne internetové stránky technologického giganta, kde sme si chceli naštudovať, ako prebieha samotný nákup. Zostali sme veľmi prekvapení.

Aj keď sme si pôvodne mysleli, že objednávka bude prebiehať podobným spôsobom, ako keď si cez internetový obchod kupujete napríklad iPhone, realita ukázala, že sme sa mýlili. Apple to opäť urobil vo veľkom štýle.

Ako iste viete, Apple Vision Pro je zariadenie, ktoré si budeme nasádzať na hlavu za pomoci špeciálnych čeleniek. Aby ste však zistili, aká čelenka je pre vašu veľkosť hlavy vhodná nemusíte hneď hľadať krajčírsky meter a merať si jej obvod. Pomôžu vám moderné technológie.

Apple po vás konkrétne bude na začiatku objednávky vyžadovať, aby ste pomocou kamery na svojom iPhone s Face ID naskenovali QR kód, ktorý vás presmeruje do špeciálneho používateľského rozhrania.

Apple Vision Pro objednávka
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Pomocou toho si následne naskenujete svoju hlavu podobne, ako keď si vytvárate samostatné Face ID.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Apple zdôrazňuje, že všetky tieto dáta sa spracovávajú priamo na zariadení a nijakým spôsobom si ich neponecháva. Využívanie tejto funkcie je preto úplne bezpečné.

Akonáhle prebehne skenovanie a je úspešné, na obrazovke Macu sa vám o tom objaví hláška a následne vás web pustí ďalej.

Apple Vision Pro objednávka
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Ešte stále sa však nedostanete ku samotnému výberu konkrétneho úložiska, pretože ešte musíte prejsť jednou zásadnou fázou.

Na rade sú šošovky od ZEISS

Apple Vision Pro objednávka
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Druhým krokom je test, v ktorom sa spoločnosť Apple snaží zistiť, či nosíte okuliare, alebo kontaktné šošovky a či bude pre vás náhlavná súprava Apple Vision Pro bez použitia dodatočných šošoviek od ZEISS vhodná.

Firma v tomto bode uvádza aj cenu, ktorá štartuje na 99 $ a dokáže sa vyšplhať na 149 $ v prípade výberu šošoviek na predpis. Samozrejme, ak má niekto problémy so zrakom, táto voľba bude pre neho nevyhnutná.

Apple Vision Pro objednávka
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Konečne sa dostávame do finišu 

V poslednom kroku sa vás spoločnosť Apple spýta, o akú verziu Apple Vision Pro máte záujem. Na výber sú tri modely v rôznych cenových úrovniach, pričom všetko začína s 256 GB verziou, pokračuje 512 GB a končí zatiaľ najvyššou 1 TB verziou za 3 899 $.

Prečítajte si tiež  Zákaz predaja Apple Watch sa môže opäť obnoviť. Toto je dôvod

O kúsok nižšie si potom môžete vybrať spôsob financovania Apple Vision Pro a ešte nižšie sa dá dokúpiť služba AppleCare+, ktorá funguje, ako akási predĺžená záruka spolu s ďalšími výhodami od Apple. Za tú si výrobca pýta buď jednorázovo 499 $ (na dva roky), alebo 24,99 $ / mesačne. Je len na zákazníkovi, čo si vo finále vyberie.

A aj keď je tento proces objednávania veľmi zaujímavý, pre Slovákov to nie je úplne dobrá správa. Ako iste viete, v našich končinách je podpora zo strany spoločnosti Apple mizerná a ak bude nákup Apple Vision Pro podmienený podobným postupom, ľahko sa môže stať, že v našej krajine zariadenie vôbec nebude dostupné.

Veď oficiálne sa tu dnes nepredáva ani taký HomePod, alebo HomePod mini, pretože Siri sa od svojho predstavenia v roku 2011 nenaučila po slovensky. Dúfajme teda, že tieto naše „čierne scenáre“ sa vo finále nenaplnia.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -