Apple odhalil jeden z najdôležitejších produktov tohto desaťročia ešte v júni 2023, keď celému svetu predstavil zariadenie Apple Vision Pro. To prichádza s impozantným hardvérovým vybavením a zároveň priadnou porciou výkonu. Postará sa oň starý známy procesor.

Apple Vision Pro poháňa konkrétne čipová sada M2 – rovnaká, akú nájdeme v počítačoch Mac a iPade Pro a je doplnená o nový čip R1 pre spracovanie vstupov zo senzorov a kamier. Portál UploadVR uvádza, že v tomto prípade ide o verziu procesora s 8-jadrovým CPU a 10-jadrovým GPU, vďaka čomu bude mať Apple Vision Pro dostatok výkonu na to, aby zvládol aj náročnejšie procesy.

Okrem toho zahraničné médiu spomína, že grafika v „jablkovom“ headsete by mala mať až o 50 % vyšší výkon, než Adreno 740 v najnovšom Snapdragon XR2+ Gen 2 od Qualcommu.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Nedávno sa tiež objavili dôkazy o tom, že Apple Vision Pro má 16 GB operačnej pamäte RAM. V praxi ode o dvojnásobok oproti Meta Quest 3 a o 33 % viac než má Meta Quest Pro.

Apple Vision Pro dostane viacero možností úložiska 

Vyššie uvedené špecifikácie naznačujú, že vývojári budú môcť ponúknuť oveľa reálnejšie zážitky na Vision Pro, než na iných konkurenčných zariadeniach od Meta či ďalších výrobcov. Zároveň tiež platí, že Apple Vision Pro sa bude približovať k zážitkom z PC VR v samostatnej náhlavnej súprave.

Na druhej strane to však bude mať aj svoju negatívnu daň vo forme pomerne vysokej ceny. Táto náhlavná súprava s nahryznutým jablkom v logu má v USA štartovať na sume 3 499 $ za základnú 256 GB verziu.

Háčik je však v tom, že okrem nej by mali byť k dispozícii aj ďalšie kapacity, ktoré sa môžu dostať pokojne aj na 1 TB. V takomto prípade za Apple Vision Pro zákazníci zaplatia možno aj 4 500 $. Uvedená cena navyše neuvádza daň, ktorá sa v jednotlivých amerických štátoch líši.

Kedy sa začne predávať Apple Vision Pro? 

Predobjednávky pre náhlavnú súpravu by mali začať na americkom trhu už 19. januára 2024 o 5. hodine ráno. Na Slovensku bude v tom čase 14:00.

Objednávky budú zatiaľ možné len v Spojených štátoch a spoločnosť Apple ešte neoznámila, kedy bude náhlavná súprava dostupná v iných regiónoch.

Prvé kusy sa potom k zákazníkov dostanú najskôr 2. februára, kedy má byť Apple Vision Pro oficiálne naskladnený v kamenných prevádzkach a rovnako na skladoch pre Apple Online Store.

Prečítajte si tiež  Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším "set-top streamovacím zariadením", aké si môžete kúpiť

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -