Prešlo len niekoľko dní od chvíle, čo sme vás informovali o tom, že sa Elon Musk chystá vybabrať so spoločnosťou Apple. V médiách sa šepkalo, že platforma Twitter, ktorej Musk po novom šéfuje zavedie pre majiteľov iPhonov extra drahé predplatné (v porovnaní so štandardným). Dnes sa z tejto špekulácie stala realita.

Oficiálna stránka Twitteru totiž prostredníctvom statusu informovala, že pokiaľ chcete využívať prémiové funkcie alebo „modrú fajku“ verifikácie, po novom budete musieť zaplatiť.

Cieľom Elona Muska je lepšie monetizovať Twitter medzi jeho používateľmi, vďaka čomu nebude tak závislý na reklame.

Predplatné s názvom Twitter Blue bude stáť 8 $ / mesačne, čo je pomerne akceptovateľná cena. Najmä ľudia, ktorí sa vďaka platforme živia a potrebujú modrý odznak overenia ju určite budú akceptovať.

Aktivujete si Twitter Blue cez iPhone? Zaplatíte viac

Čo však bežní majitelia iPhonov, ktorí sa chcú zbaviť reklám a využívať prémiové funkcie Twitteru? Tí si zaplatia až 11 $ / mesačne za predpokladu, že predplatné aktivujú prostredníctvom svojho iOS zariadenia.

Pýtate sa, ako je to možné? Odpoveď je jednoduchá. Nie je žiadnym tajomstvom, že Elon Musk a spoločnosť Apple sa nemajú príliš v láske.

Najbohatší muž na svete jablkovú spoločnosť viackrát kritizoval pre jej vysoké 30 % poplatky, ktoré si berie z každej transakcie v App Store. Týka sa to aj aktivácie predplatného Twitter Blue, voči čomu sa Musk rozhodol bojovať.

Za rok zaplatíte navyše až 36 dolárov. Dá sa tomu vyhnúť

Twitter na iPhone
Zdroj: Unsplash / Daddy Mohlala

Pokiaľ nechcete platiť spoločnosti Apple 30 % poplatok každý mesiac, môžete si prakticky to isté aktivovať prostredníctvom internetovej stránky a za rok ušetríte pokojne aj 36 $. Nejde pri tom o riešenie, ktoré by bolo úplne inovatívne.

Podobne funguje aktivácia predplatného aj na platforme Netflix. Tu sa však v aplikácii členstvo ani nedá kúpiť, takže ste vždy presmerovaní na oficiálnu internetovú stránku, kde si založíte účet, zaplatíte a potom sa do služby prihlásite pomocou svojich údajov.

Twitter vám však možnosť drahšieho nákupu cez iPhone akoby naschvál ponúkne, aby ste sami videli, aké šialené poplatky si z každej vašej platby strháva spoločnosť Apple.

Uvidíme, či sa ku podobným krokom pridajú aj ďalší vývojári. Nakoľko sa oň totiž odvážil sám Elon Musk, je možné, že to bude mať následky. A pre Apple nebudú priaznivé.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Pred Apple Store sa objavili protesty. Pozrite sa kvôli čomu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here