Po tom, čo spoločnosť Apple predstavila Apple Vision Pro, mnoho technologických nadšencov padlo na zadok. Nie že by nás prekvapilo, že táto firma má svoju prvú náhlavnú súpravu. Skôr nás v dobrom zaskočilo, čo všetko bude vedieť headset, ktorý by sa na Slovensku mohol predávať za približne 4 129 €. A aj keď väčšina ľudí Apple Vision Pro chváli a obdivuje, na svete je už aj prvá objektívna kritika.

O tú sa podľa portálu Bussinessinsider postarala recenzentka gadgetov Joanna Stern. Tá ako jedna z mála dostala možnosť vyskúšať si Apple Vision Pro v rámci špeciálnej pol hodinovej prezentácie za zatvorenými dverami, z ktorej nemohli vzniknúť žiadne fotografie ani videá. Novinári a youtuberi sa však so svojou komunitou mohli podeliť o svoje pocity a Stern vyzdvihla aj zásadné negatívum.

Aby sme to zhrnuli, Apple Vision Pro sa jej skutočne páčil. Tento nový priestorový počítač, ktorý si nasadíte na hlavu a v priebehu sekúnd vás prenesie do úplne iného virtuálneho prostredia spojeného s aplikáciami a zábavou funguje už v tejto fáze veľmi dobre, aj keď do predaja by mal vstúpiť až začiatkom roka 2024. Napriek tomu má jeden nedostatok, ktorý môže komplikovať jeho používanie.

Headset je aj bez batérie ťažký a zanecháva stopy 

Stern konkrétne upozornila na fakt, že aj keď sa spoločnosť Apple rozhodla zakomponovať batériu mimo náhlavnej súpravy (poskytuje výdrž na 2 hodiny), samotný headset je stále relatívne ťažký a najviac to cítiť na vrchnej časti nosa a čele. Dôkazom o týchto tvrdeniach sú aj nepekné červené stopy na recenzentkinom čele, ktoré sa jej podarilo zachytiť na video len pár minút po ukončení prezentácie.

Apple Vision Pro problém
Zdroj: WSJ

Ako už bolo spomenuté vyššie, zariadenie mala na hlave len cca 30 minút, takže za takýto krátky čas sa jej stihlo nepekným spôsobom otlačiť, aj keď Apple sľubuje, že by tomu mala zabrániť špeciálna látková výstelka s názvom Light Seal, ktorá prepája hlavnú časť headsetu s čelom používateľa a zaisťuje maximálny komfort.

Apple tvrdí, že sa toho nemusíme báť 

Apple Vision Pro
Zdroj: YouTube / Adam Savage’s Tested

Stern sa na tento problém opýtala aj priamo spoločnosť Apple a tá bezprostredne reagovala. Technologický gigant konkrétne spomenul, že na prototype zariadenia, ktorý bol k dispozícii novinárom, sa nachádza len jedna veľkosť Light Seal, avšak keď sa Apple Vision Pro dostane do predaja, zákazníci si budú môcť vybrať spomedzi väčšieho množstva možností, aby im čo najlepšie zapasovali na čelo a tvár.

Prečítajte si tiež  Vojna procesorov? Samsung a Oppo majú v pláne vyrábať rovnaké čipy ako Apple

Uvidíme teda, ako to celé dopadne. Pre spoločnosť Apple je kľúčové zabezpečiť, aby sa jej zariadenie pohodlne používalo každému jednému spotrebiteľovi, ktorý zaň zaplatí extrémne veľa peňazí. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -