Spoločnosť Apple pred malou chvíľou odštartovala predobjednávky na svoju náhlavnú súpravu Apple Vision Pro, ktorá je považovaná za jeden z najrevolučnejších produktov posledných rokov. Zariadenie si v súčasnosti môžu zaobstarať iba používatelia na americkom trhu. Aspoň sme však spoznali jeho oficiálnu cenu a tiež verzie, v ktorých je dostupné.

Samotný Apple Vision Pro si môžete kúpiť iba v jednom dizajne a s jedným typom procesora. Konkrétne sa v ňom skrýva čip M2, ktorý poznáte z Macu či iPadu. Zariadenie má tiež 16 GB operačnej pamäte RAM, no jednotlivé konfigurácie sa líšia v závislosti od toho, akú pamäť si vyberiete. Apple tu použil podobnú politiku, ako napríklad pri iPhone.

Základ v tomto prípade tvorí klasické 256 GB úložisko, ktoré by vám malo stačiť na bežné používanie. Je však jasné, že väčšina potencionálnych záujemcov bude siahať po väčšej pamäti, nakoľko súbory, s ktorými bude Apple Vision Pro pracovať, môžu byť veľmi veľké.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Technologický gigant z Cupertina tu preto ponúkol aj strednú 512 GB verziu a najvyššiu 1 TB verziu pre tých náročnejších. Zaujímavé však je, že medzi jednotlivými prevedeniami neurobil tak výrazné cenové rozdiely, ako sme zvyknutí.

Apple Vision Pro cena 

Základný Apple Vision Pro stojí na americkom trhu 3 499 $ / bez dane. Naopak, najdrahšia verzia náhlavnej súpravy je len o pár stoviek drahšia. Nižšie uvidíte aj cenu v eurách. Ide však len o hrubý prepočet cien, nie o reálnu cenovú politiku spoločnosti Apple.

Ku tejto sume je tiež nutné pripočítať DPH, či akúsi „európsku“ prirážku, v ktorej je zahrnutá 2 ročná záručná doba (v USA je záruka len 1 rok) či ďalšie náklady spojené s dovozom, ktoré sa môžu spolu s DPH vyšplhať pokojne aj na 30 – 35 %.

  • Apple Vision Pro (256 GB) – 3 499 $ (3 215 €)
  • Apple Vision Pro (512 GB) – 3 699 $ (3 398 €)
  • Apple Vision Pro (1 TB) – 3 899 $  ( 3 582 €)

Ako teda môžete vidieť sami, cenová politika vo finále nie je až taká strašná, nakoľko sme predpokladali, že cena za 1 TB verziu sa môže pokojne prehupnúť aj cez 4 000 $. Apple si však zrejme uvedomil, že už základných 3 499 $ je za takýto produkt v súčasnej situácii pomerne dosť a preto nechcel preháňať.

Prečítajte si tiež  Keychron K2 - Geniálna klávesnica pre profesionála.

To, kedy príde Apple Vision Pro na Slovensko zatiaľ nevieme, no v USA sa začne predávať už 2. februára 2024. Uvidíme, či sa spoločnosti Apple podarí s týmto produktom vytvoriť aspoň takú revolúciu, akú spôsobil iPhone, iPad či hodinky Apple Watch. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -