Na svete sú prvé ochranné sklá od čínskych výrobcov príslušenstva, ktoré boli vyrobené pre zatiaľ nepredstavený iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Tí ich dokázali navrhnúť a vyprodukovať na základe dát priamo od spoločnosti Apple, ktorá svojim zahraničným partnerom každý rok s predstihom poskytuje CAD súbory so schémami nových smartfónov.

Technologický gigant to robí z jedného prostého dôvodu. Keď príde na trh nový iPhone, ľudia si ho chcú celkom logicky ochrániť či už krytom, alebo ochranným sklom. A aby boli tieto produkty k dispozícii od prvého dňa, Apple musí spolupracovať s partnermi (prevažne z Číny) prakticky od začiatku kalendárneho roka – hoci nový iPhone predstavuje verejnosti až v septembri.

Samotná spolupráca samozrejme podlieha prísnemu režimu utajenia, no ako sme si mohli v uplynulých rokoch všimnúť, nie vždy je Apple v tomto smere úspešný.

CAD súbory napokon predsa uniknú a na základe týchto dát dokonca vznikajú aj rôzne makety zatiaľ nepredstavených smartfónov. Na jedno zaujímavé porovnanie sa môžete pozrieť aj v tomto článku.

iPhone 16 Pro / 16 Pro Max a jeho únik temperovaných skiel 

iPhone 16 Pro temperované sklo
Zdroj: Majin Bu

Dnes sa môžeme pozrieť na fotografie, ktoré zdieľal na sociálnej sieti X známy leaker Majin Bu. Obrázky zachytávajú temperované sklá v štandardnom aj „privacy“ prevedení, ktoré sú určené pre iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max.

V jednom prípade teda hovoríme o uhlopriečke až 6,9″, ktorá vystrieda aktuálny 6,7″ Pro Max model a v druhom prípade o o uhlopriečke až 6,3″, ktorá narastie zo súčasného 6,1″ Pro modelu o 0,2″ palca.

iPhone 16 Pro temperované sklo
Zdroj: Majin Bu

Hoci zábery nie sú úplne kvalitné, pozorné oko si všimne extrémne tenučké rámčeky okolo displeja, čo je jedna z vecí, ktorou by sa mohol v roku 2024 pochváliť iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max. Informovali sme o tom v samostatnom článku.

Podobných únikov bude v najbližších mesiacoch len a len pribúdať a my vás o tom samozrejme budeme včas informovať. Sledujte nás teda pravidelne, aby ste nič nezmeškali.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako potešiť babku na Vianoce? Takto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -