Jablková spoločnosť si uvedomuje, akú dôležitosť má v dnešnej dobe (a v blízkej budúcnosti) kvalitná znalosť programovania. Aj preto sa rozhodla, že jej vzdelávacie programy „Develop in Swift“ a „Every Can Code“ prejdu významnými vylepšeniami.

Apple vylepšuje vzdelávacie programy

Vyzerá to tak, že nielen študenti ale aj pedagógovia budú mať lepšie podmienky na to, aby sa dostatočne pripravili na vyučovanie. Apple s nimi spolupracuje už 40 rokov. Po novom firma pripravila nový kurz, ktorý pomôže učiteľom kvalitne sa pripraviť bez ohľadu na to, aké majú skúsenosti. Sami sa tak najprv naučia kódovať a následne budú svoje skúsenosti zdieľať s mladšou generáciou žiakov.

Program „Develop in Swift“ sa týka predovšetkým študentov stredných a vysokých škôl. Jeho súčasťou je prepracovaná osnova a štyri knihy, ktoré sú dostupné zadarmo v online podobe.

Čo sa týka ešte mladších študentov, tak pre nich jablková spoločnosť pripravila učebný plán s názvom „Every Can Code“ a ponúka knihu „Everyone Can Code Adventures“. Apple evidentne vidí veľký potenciál v tejto oblasti a chce na ňu nasmerovať čo najviac mladých ľudí. Nám sa táto iniciatíva páči a sme presvedčení o tom, že sa tieto vzdelávacie programy budú v blízkej budúcnosti rozširovať.

Apple vylepšuje vzdelávacie programy "Develop in Swift" a "Every Can Code".
Apple vylepšuje vzdelávacie programy „Develop in Swift“ a „Every Can Code“.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo watchOS 7.3. Pozrite sa čo je nové
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.