Apple si chce evidentne vychovať generáciu programátorov. Toto odvetvie je už dnes veľmi lukratívne a v budúcnosti pôjde možno o nevyhnutnosť pri práci. Doba k tomu smeruje. Aj preto spoločnosť vydala novú appku pre Mac, Swift Playgrounds. Je určená pre úplných začiatočníkov, ktorí sa môžu niečomu novému priučiť.

Swift Playgrounds pre úplných začiatočníkov.

Pokiaľ sa vám zdá, že už ste názov Swift Playgrounds niekde počuli, nemusíte sa čudovať. Jedná sa v podstate o rovnakú appku pre Mac, akú v minulosti vydalo Apple aj pre iPad, prostredníctvom projektu Catalyst. Celé prostredie tohto softvéru je vytvorené tak, aby používateľov naučilo základy kódovania a programovania. Swift Playgrounds obsahuje veľké množstvo najrôznejších cvičení a výziev, ktoré budete plniť a vďaka ktorým, získate cenné vedomosti.

Ako sme už spomenuli vyššie, na to aby ste si to vyskúšali, nebudete musieť vedieť prakticky vôbec nič. Spoločnosť sa tu sústredí najmä na študentov, ktorý by v tomto odvetví chceli začať, majú dostatok voľného času, ale vôbec kódom nerozumejú. Počas toho, ako sa tu budete učiť, aplikácia vás bude sprevádzať rôznymi interaktívnymi hádankami, ktoré musíte vyriešiť na to, aby ste sa naučili základy. Potom vám to všetko pôjde ľahšie.

Apple vás chce naučiť kódovať pomocou novej appky Swift Playgrounds.
Apple vás chce naučiť kódovať pomocou novej appky Swift Playgrounds.

Apple chce mladých študentov naučiť pracovať so Swiftom

Pokiaľ neviete čo je to Swift, tak sa v krátkosti jedná o programovací jazyk, ktorý bol navrhnutý spoločnosťou Apple a predstavený ešte v roku 2014. Aktuálne ho využívajú profesionálni vývojári a tiež spoločnosti na to, aby boli schopní/schopné navrhnúť svoje aplikácie či hry.

Niečo podobné môžete robiť aj vy, ale najprv treba začať pomaly a od základov. Je to beh na dlhú trať. Tento spôsob je nám v redakcii ale mimoriadne sympatický. Ak máte iPad a tiež Mac, veľkou výhodou je, že tu bude fungovať plynulý prechod medzi oboma zariadeniami a kódom, ktorý napíšete. Môžete to teda podľa potreby striedať. Apple ponúka aplikáciu bezplatne na stiahnutie v internetovom obchode Mac App Store. Vyskúšate ju?

Swift Playgrounds.
Apple vás chce naučiť kódovať pomocou novej appky Swift Playgrounds.
Prečítajte si tiež  Apple uvoľnil programovací jazyk Swift ako open source
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.